Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (42) Skarby Kambodży"

"Cool Pics (42) Skarby Kambodży"

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Dwutygodniowy pobyt w Kambodży okazał się prawdziwą przygodą. Świątynie, podzwrotnikowy klimat, palmy, jazda na motocyklach, tuk-tuki…- można by tak wymieniać bez końca. Wszystko to jest piękne i niezwykłe dla kogoś kto do południowo-wschodniej Azji zawitał po raz pierwszy.

Największym jednak zaskoczeniem są dzieci. Są wszędzie i częstokroć ma się wrażenie, że całe wioski są zamieszkane prawie wyłącznie przez dzieci. Nie powinno to dziwić w kraju, w którym połowa ludności nie przekroczyła 18 roku życia, jednak dane te nie przemawiają dopóty, dopóki nie zobaczymy tego na miejscu – w Kambodży. Tym bardziej, że dzieci są tam towarzyskie i sympatyczne, pomocne i uśmiechnięte. Wydają się też o wiele bardziej dojrzałe, niż dzieci w ich wieku w Europie. I to właśnie dzieci są tematem pierwszej serii zdjęć z Kambodży. Jeżdżące na rowerze, uczące się w szkole, biegające z kolegami i przede wszystkim niezmiennie uśmiechnięte i szczęśliwe.

Tak szczęśliwe, jak szczęśliwe mogą być właśnie dzieci.

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with e2 preset

 

Processed with VSCOcam with s5 preset

 

Processed with VSCOcam with a7 preset

 

Processed with VSCOcam with h4 preset

 

Processed with VSCOcam with a2 preset

 

Processed with VSCOcam with h1 preset

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 2 listopada 2014