Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (42) Skarby Kambodży"

TSF Jazz Radio


"Cool Pics (42) Skarby Kambodży"

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Dwutygodniowy pobyt w Kambodży okazał się prawdziwą przygodą. Świątynie, podzwrotnikowy klimat, palmy, jazda na motocyklach, tuk-tuki…- można by tak wymieniać bez końca. Wszystko to jest piękne i niezwykłe dla kogoś kto do południowo-wschodniej Azji zawitał po raz pierwszy.

Największym jednak zaskoczeniem są dzieci. Są wszędzie i częstokroć ma się wrażenie, że całe wioski są zamieszkane prawie wyłącznie przez dzieci. Nie powinno to dziwić w kraju, w którym połowa ludności nie przekroczyła 18 roku życia, jednak dane te nie przemawiają dopóty, dopóki nie zobaczymy tego na miejscu – w Kambodży. Tym bardziej, że dzieci są tam towarzyskie i sympatyczne, pomocne i uśmiechnięte. Wydają się też o wiele bardziej dojrzałe, niż dzieci w ich wieku w Europie. I to właśnie dzieci są tematem pierwszej serii zdjęć z Kambodży. Jeżdżące na rowerze, uczące się w szkole, biegające z kolegami i przede wszystkim niezmiennie uśmiechnięte i szczęśliwe.

Tak szczęśliwe, jak szczęśliwe mogą być właśnie dzieci.

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with e2 preset

 

Processed with VSCOcam with s5 preset

 

Processed with VSCOcam with a7 preset

 

Processed with VSCOcam with h4 preset

 

Processed with VSCOcam with a2 preset

 

Processed with VSCOcam with h1 preset

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam