Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (67) Majowy deszcz w Paryżu"

TSF Jazz Radio


"Cool Pics (67) Majowy deszcz w Paryżu"

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Nie tylko maj, ale i końcówka kwietnia zatapiają nas strugami deszczu.Według prognoz Paryż będzie spływać wodą jeszcze przez kilka, może kilkanaście dni, co stawia przede mną – fotografem, nie lada wyzwanie. Motywowanie się do wyjścia i robienia zdjęć kiedy zimno, szaro i pada nie należy do łatwych zadań. Kiedy już uda się wyjść z domowego ciepełka, trzeba nieźle się namęczyć z kropelkami, które osiadają na obiektywie, ze wszechobecną wilgocią. Cel: wycisnąć możliwie jak najwięcej kolorów i życia z mokrej szaroburości.

Znacie Państwo inne sposoby na nie poddawanie się deszczowej szarości?

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with e5 preset

Processed with VSCOcam with f1 preset

Processed with VSCOcam with k2 preset

Processed with VSCOcam with c6 preset

IMG_5761

Processed with VSCOcam with f1 preset

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam