Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (80). Paryż sierpniowo opustoszały"

"Cool Pics (80). Paryż sierpniowo opustoszały"

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Sierpniowy Paryż dostarcza zdecydowanie odmiennych wrażeń, aniżeli w innych miesiącach. Może trudno w to uwierzyć, ale miasto jest jakby opustoszałe i spowolnione. Na ulicach jest zdecydowanie mniej ludzi i czasem nawet w centrum miasta prawie nie ma samochodów. Wraz z piękną pogodą sprawia to, że jest to chyba jeden z najlepszych momentów do odwiedzenia tego miasta. Sierpień jest tu bowiem miesiącem, w którym znaczna większość mieszkańców opuszcza Paryż w poszukiwaniu wakacyjnych rozrywek gdzie indziej. Bardzo dobrze widać ten trend po pozamykanych w sierpniu sklepach, restauracjach i barach.

W sierpniu Paryż należy do rowerzystów i pieszych, którzy obejmują w posiadanie ulice miasta, nie obawiając się szarżujących samochodów i wszechobecnych klaksonów.

Zapraszam do przechadzki po Paryżu spokojnym i uśpionym tuż przed wrześniowym szaleństwem, kiedy to miejskie życie znów zacznie pędzić w zawrotnym tempie.

Joanna Lemańska

dZz2TMsJA1VJ6qWjoF1SCqjNadViUFagblQR5IOHreo

VCd4fMKTbj25gpcqJKLXJZJaQCFa21CHQjE2M26228c

ueTVto3LJhCbsyiWckJRIgYNmoHYgxsB_N-yLpZglhY

vX8pDlKe6DgsM8sdDDlvM2Li2TxsSsFvhfR4S55lXzU

c81oxeGyETW_PrjI-IETgwgD0LrT-oAZtydL5_9JYOo

nDJ0FDiNVsR7uTYj9of8HUUqX_pW-jVRsw8hkUr7LDU

RsHJNRw0m_B3o1BXyq8qZFJYRJlHY939KFsmkE0w4kw

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 23 sierpnia 2015