#NajważniejszeDnia. 85. dzień ukraińskiego oporu

#NajważniejszeDnia. 85. dzień ukraińskiego oporu

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze podkreśla, że 85. dzień ukraińskiego oporu przed rosyjską napaścią pokazuje dobitnie podziały na świat anglosaski i Europy Środkowej i resztę Europy, dla której porażka Rosji niekoniecznie jest dobrą informacją.

– Okazać się może, że to 100 dni Ukrainy będzie dla Europy Środkowej, dla Europy Centralnej absolutnie momentem przełomowym, bo może być to moment, w którym albo Rosja, którą znamy, upadnie. Będzie to ostateczny koniec Związku Radzieckiego. Po 1989 roku wreszcie upadnie rosyjsko-sowiecki imperializm. Albo może się okazać, że Ukraina będzie zmuszona do pewnego rodzaju ustępstw, które dla nas, dla Polaków, dla naszej części Europy byłyby tragiczne w skutkach. Dlaczego? Bo pokazywałyby, że kraje, które nie mają takiej władzy, mogą o Polsce decydować i o naszej części Europy decydować – mówi.

.Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 19 maja 2022