#NajważniejszeDnia. Nowe siły w NATO

#NajważniejszeDnia. Nowe siły w NATO

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, podkreśla, że dziś – 12 maja – swój akces do NATO zgłasza Finlandia.

 – Rozszerzenie wschodniej flanki NATO na te dwa północne kraje oznaczać będzie ni mniej, ni więcej, a to, że my tu w Warszawie i w innych krajach regionu czuć się będziemy mogli po prostu bardziej bezpieczni. Od tej pory Bałtyk, nasz Bałtyk, staje się morzem niemalże wewnętrznie NATO-wskim. I ta najbardziej odsłonięta część polskiej granicy – to znaczy właśnie Wybrzeże Bałtyku – będzie bardziej chronione. Przed kim? Oczywiście bardziej chronione przed Rosją i zakusami Władimira Putina, który przecież swoje agresywne plany pokazał nie tylko na Ukrainie teraz niedawno, ale też kilkukrotnie wcześniej. Chociażby w kontekście ataku na Gruzję, a nawet tego niemalże wchłonięcia Białorusi kilka miesięcy temu – mówi.

.Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 12 maja 2022