Targi Książki Historycznej w Warszawie - program

Od 28 listopada do 1 grudnia 2024 w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbywać się będą 32. Targi Książki Historycznej. W ramach największej tego typu imprezy w Polsce zaplanowano m.in. uroczyste wręczenie nagrody Klio.

Od 28 listopada do 1 grudnia 2024 w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbywać się będą 32. Targi Książki Historycznej. W ramach największej tego typu imprezy w Polsce zaplanowano m.in. uroczyste wręczenie nagrody Klio.

Targi Książki Historycznej w Warszawie

.Uroczystość oficjalnego otwarcia Targów Książki Historycznej i ogłoszenie laureatów 30. edycji Konkursu o nagrodę KLIO odbędzie się 28 listopada o godzinie 12.00.

Targi Książki Historycznej w Warszawie są największą tego typu imprezą w Polsce. W zeszłorocznej edycji wzięło udział prawie 160 wydawnictw z Polski, Ukrainy i Białorusi, a także 150 autorów książek. W ciągu kilku dni gośćmi targów było, według szacunków organizatorów, około 30 tysięcy osób.

„Tegoroczna edycja Targów będzie miejscem popularyzacji literatury historycznej, miejscem spotkań z wydawcami i autorami oraz miejscem udanych zakupów” – zapowiadają organizatorzy tegorocznych TKH.

Kapituła związanego z targami konkursu KLIO oceniała w tym roku aż 291 różnych publikacji. Nagroda KLIO, zwana także Noblami dla historyków, przyznawana jest w czterech kategoriach: autorskiej – za indywidualny wkład autora w popularyzację historii; monografia naukowa – za merytoryczny wkład w poznawanie historii; edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli; varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy.

32. edycja Targów Książki Historycznej odbędzie się w dniach 28 listopada – 1 grudnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego. Wejście na teren targów możliwe będzie tylko od strony ul. Grodzkiej.

Organizatorem tej imprezy jest Fundacja Historia i Kultura, a honorowy patronat nad nią przyjęli m.in.: marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska, Minister Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteka Narodowa, Prezes Polskiej Akademii Nauk, Narodowy Instytut Muzeów oraz Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych.

Newsletter „Kultura Najważniejsza”

„Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.

Sztuka wyraża nasze estetyczne potrzeby. Prowokuje do myślenia, pobudza kreatywność, wyzwala emocje. Pozwala poczuć się wyjątkowo, a co najważniejsze, wzbogaca nas samych. Chcemy razem, wspólnie z Państwem, wybierać, to co najważniejsze w kulturze. W każdy czwartek, punktualnie o godzinie 21.00 znajdą Państwo w swojej skrzynce e-mailowej zbiór propozycji kulturalnych, które warto uwzględnić podczas planowania weekendu.

Przedstawiamy premiery kinowe, a także filmy dostępne na platformach streamingowych dla tych, którzy wolą rozkoszować się kulturą w domowym zaciszu. Przypominamy o klasykach, wracamy do pozycji, które zdobyły największe nagrody filmowe i wywarły wpływ na pokolenia oraz do których nawiązuje współczesna kinematografia – i nie tylko.

Nie zapominamy również o koncertach czy płytach. Muzyka pełni tu ważną rolę. Dzięki „Kulturze Najważniejszej” nie ominie Państwa absolutnie żadne wartościowe wydarzenie. 

Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, bezpłatnego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].

PAP/ WszystkocoNajważniejsze/LW

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 27 listopada 2024