Martin Scorsese zapowiada kolejny film

Martin Scorsese

Martin Scorsese jeden z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów zapowiedział, że wkrótce nakręci film o Jezusie. Po kolejnym już spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie 80-letni laureat Oscara wyznał, że w ten sposób postanowił odpowiedzieć na jego apel skierowany do artystów, by „pokazać Jezusa”.

Zainspirowany przez papieża

.Martin Scorsese podczas wizyty w redakcji jezuickiego pisma „La Civilta Cattolica” w Rzymie powiedział: „Odpowiedziałem na apel papieża do artystów w jedyny sposób, jaki znam; wyobrażając sobie i pisząc scenariusz filmu o Jezusie”.

„Zaraz przystąpię do pracy” – zapewnił.

Reżyser wyraził uznanie dla filmu „Ewangelia według świętego Mateusza” w reżyserii Pier Paolo Pasoliniego.

Laureat Oscara

.W dorobku Martina Scorsese jest „Ostatnie kuszenie Chrystusa” z 1988 roku. W 2016 roku nakręcił zaś „Milczenie”. To historia rozgrywająca się w XVII wieku w Japonii, dokąd przybywają dwaj portugalscy zakonnicy, którzy są świadkami prześladowań chrześcijan.

Najlepsze filmy – premiery kinowe i powrót do klasyki

.„Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym znajdą państwo kinowe premiery, a także filmy dostępne na platformach streamingowych, dla tych którzy wolą rozkoszować się kulturą w domowy zaciszu. Przypominamy o klasykach, piszemy o nowościach, wracamy do pozycji, które zdobyły największe nagrody filmowe.

Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, darmowego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].

PAP/ Wszystko co Najważniejsze/ LK

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 30 maja 2023