Prof. Michał KLEIBER: Zrozumieć przyszłość Zachodu Prof. Michał KLEIBER: Zrozumieć przyszłość Zachodu
Prof. Michał KLEIBER

Prof. Michał KLEIBER

Zrozumieć przyszłość Zachodu

Wysoki poziom niezadowolenia klasy średniej, wspomaganej przez zawsze krytycznie nastawionych do władzy ludzi ubogich, w połączeniu z technologicznymi możliwościami tworzenia szerokich sieci protestu staje się społecznym materiałem wybuchowym.

Prof. Cyrille BRET: Kim są żółte kamizelki? I co dalej? Prof. Cyrille BRET: Kim są żółte kamizelki? I co dalej?
Prof. Cyrille BRET

Prof. Cyrille BRET

Kim są żółte kamizelki? I co dalej?

Francuskie elity muszą pokazać, że poważnie traktują misję dbania o coraz większą integralność kraju. Muszą brać pod uwagę oczekiwania ludzi w takich kwestiach jak bezpieczeństwo, stabilizacja, integracja przestrzenna i moralna. Dotyczy to wszystkich reform: tych już zrealizowanych (rynek pracy), obecnych (podatek ekologiczny od paliw) i przyszłych (modernizacja konstytucji). Prawdziwym wyzwaniem jest zbliżenie elit do społeczeństwa!

Igor LYUBASHENKO: "Rewolucja. Rewolucja. Rewolucja. W schematach komunikacji" Igor LYUBASHENKO: "Rewolucja. Rewolucja. Rewolucja. W schematach komunikacji"
Igor LYUBASHENKO

Igor LYUBASHENKO

"Rewolucja. Rewolucja. Rewolucja. W schematach komunikacji"

” 49% uczestników otrzymywało informację o protestach z Facebooka, 35% – VKontakte (rosyjskojęzyczny odpowiednik Facebooka), 51% – z portali. Protestujący uznali Facebook i portale informacyjne za bardziej wiarygodne źródła niż tradycyjna telewizja.”

PO LIŚCIE FILOZOFÓW : "Humanistyka uczy ludzi myślenia" PO LIŚCIE FILOZOFÓW : "Humanistyka uczy ludzi myślenia"

"Humanistyka uczy ludzi myślenia"

“Humanistyka uczy ludzi myślenia. Rugowanie jej z uczelni w sposób chaotyczny, spowodowany demografią – a ona wszak faluje – przyniesie skutki długofalowe. Najłatwiejszym do przewidzenia będzie, powiedzmy wprost, ogłupienie społeczeństwa”.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam