Mateusz M. KRAWCZYK: Podcast Wspólny Świat. W Birmie walka się nie skończyła - rozmowa z prof. Michałem Lubiną

Podcast Wspólny Świat. W Birmie walka się nie skończyła - rozmowa z prof. Michałem Lubiną

Photo of Mateusz M. KRAWCZYK

Mateusz M. KRAWCZYK

Sekretarz redakcji "Wszystko Co Najważniejsze", doktorant w dyscyplinie nauk o polityce i administracji. Absolwent Akademii Młodych Dyplomatów EAD. Stypendysta Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Wolontariusz programu MSZ "Wolontariat Polska Pomoc 2019".

Ryc. Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

Photo of Prof. Michał LUBINA

Prof. Michał LUBINA

Politolog, adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się we współczesnej Birmie i stosunkach rosyjsko-chińskich. Autor biografii noblistki Aung San Suu Kyi, monografii o współczesnych stosunkach rosyjsko-chińskich (Niedźwiedź w cieniu smoka), a także "A Political Biography of Aung San Suu Kyi" (Routledge: New York-Abington 2020) oraz "Russia and China. A Political Marriage of Convenience' (Budrich: Oppladen-Berlin-Toronto 2017).

zobacz inne teksty Autora

W Birmie walka się nie skończyła – to tytuł najnowszego odcinka podcastu „Wspólny Świat”. O rocznicy zamachu stanu w Birmie (Mjanmie) Mateusz M. KRAWCZYK rozmawia z prof. Michałem LUBINĄ.

W Birmie walka się nie skończyła – a o rocznicy zamachu stanu w tym kraju rozmawiamy z prof. Michałem LUBINĄ.

Prof. Michał Lubina jest autorem ośmiu książek, w tym pionierskich prac na temat Birmy w Polsce (m.in. pierwszej historii tego kraju oraz jedynej biografii Noblistki Aung San Suu Kyi), pierwszej w Polsce monografii o współczesnych stosunkach rosyjsko-chińskich (Niedźwiedź w cieniu smoka), a także 3 monografii po angielsku, m.in. 'A Political Biography of Aung San Suu Kyi’ (Routledge: New York-Abington 2020) i 'Russia and China. A Political Marriage of Convenience’ (Budrich: Oppladen-Berlin-Toronto 2017).

„Dowiadywanie się o Birmie z mediów zachodnich to mniej więcej tak jakby poznawać Polskę z mediów zachodnich. Wiemy, czym to się może skończyć” – mówi prof. Michał LUBINA”.

Podcast „Wspólny Świat” jest kontynuacją newslettera „Wspólny Świat Wszystko co Najważniejsze”. Każdego tygodnia Mateusz M. KRAWCZYK pochyla się nad najważniejszymi wydarzeniami związanymi z wyzwaniami humanitarnymi i rozwojowymi, przymusową migracją, zmianami klimatu, katastrofami naturalnymi, konsekwencjami konfliktów zbrojnych i edukacją globalną.

Zapisy do newslettera „Wspólny Świat” pod linkiem.

Podcastu można słuchać na www.wszystkoconajwazniejsze.pl/wspolny-swiat, a także na SpotifyAnchorYouTubeApple i Google Podcasts.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 7 lutego 2022