Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (117). Na Wyspie Kangura

Cool Pics (117). Na Wyspie Kangura

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Dwa dni spędzone na Wyspie Kangura, położonej u południowych wybrzeży Australii, były prawdziwym wytchnieniem po dwóch tygodniach ciągłej jazdy przez kontynent. Wyspa słynie z wyjątkowo malowniczych pejzaży. Wystarczy wspomnieć o takich miejscach, jak Remarkable Rocks, czyli Zadziwiające Skały, Zatoka Fok, czy Park Narodowy Flinders Chase.

Charakterystyczne dla tego miejsca jest to, że panuje zakaz sprowadzania obcych gatunków roślin i zwierząt, występuje tam bowiem wiele rodzimych gatunków, które nie żyją nigdzie indziej na świecie. Dość wspomnieć o kangurze szarym, kolczatce australijskiej i uchatce australijskiej – to tylko niektóre z gatunków, których nie zobaczymy w środowisku naturalnym w innych miejscach na świecie. Znajduje się tam także duża kolonia, sprowadzonych na wyspę w XIX wieku, misiów koala.

Ilość okazji do wprawiania się w fotografowaniu natury była wprost niezliczona.

Zapraszam Państwa do obejrzenia zdjęć i oceny efektów, a już za tydzień kolejna seria zdjęć z zupełnie innej podróży, w którą dane jest mi się udać już dzisiaj.

Joanna Lemańska

DSCF8621-2

DSCF8699-2

DSCF8713

DSCF8742-2

DSCF8779

DSCF8837-2

DSCF8880

DSCF8985

DSCF9069

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 29 maja 2016
Fot.: Joanna Lemańska