Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (125).  Paryż niezmiennie, Paryż na nowo...

Cool Pics (125).
Paryż niezmiennie, Paryż na nowo...

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Po podróżach w innych miastach, w innych krajach, dosyć ciężko wciągnąć się na nowo w fotografowanie Paryża. Może to zabrzmieć dziwnie, ale nawet mieszkając w Paryżu i ciesząc się z powrotu do domu, można cierpieć na brak inspiracji. Nie jest to przyjemne uczucie, zwłaszcza kiedy ma się prawdziwą ochotę na robienie zdjęć w dawno nie widzianych miejscach.

Na szczęście wiem jak się tego pozbyć. Lekarstwo na inspiracyjny zastój jest stosunkowo proste – chodzić, chodzić i jeszcze raz chodzić, spacerować do upadłego i ani przez chwilę nie zmuszać się do robienia zdjęć.

W pewnym momencie coś zaskakuje, wyjmuję wtedy aparat i – jest. I tak oto powoli odnajduję na nowo chęć i inspirację.

W dzisiejszej serii trochę Wieży Eiffla, trochę Luwru i Piramidy, karuzele w Tuileries, widok z wieży Saint-Jacques. Zapraszam do Paryża.

Joanna Lemańska

unspecified

unspecified-2

unspecified-3

unspecified-4

unspecified-6

unspecified-7

unspecified-5

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 26 lipca 2016