Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (126). Wakacyjny Paryż.

Cool Pics (126). Wakacyjny Paryż.

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Koniec lipca jest w Paryżu początkiem sezonu wakacyjnego. Wiele sklepów i restauracji jest pozamykanych na co najmniej dwa tygodnie, miasto wyludnia się i spowalnia. Jedynie po centrum wciąż krąży chmara turystów.

To jeden z tych momentów w roku, kiedy miasto podoba mi się najbardziej. Uroki kawiarnianego życia, przesiadujący na brzegach rzeki ludzie, „Paris Plage”, czyli plażowe rozrywki urządzone przez miasto nad samymi brzegami Sekwany oraz przepiękne zachody słońca. I jeszcze jakby tego wszystkiego było mało, możliwość odwiedzenia kultowego basenu Molitor. Legendarne miejsce, w którym po raz pierwszy zaprezentowano strój kąpielowy bikini, od kilku lat jest oddane do użytku i zachwyca wiernie oddanym blichtrem lat 40.

Zapraszam do Paryża.

Joanna Lemańska

unspecified

unspecified-1

unspecified-3

unspecified-4

unspecified-6

unspecified-7

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 31 lipca 2016