Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (147). W szerokim kącie. La Defense

Cool Pics (147).
W szerokim kącie. La Defense

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Już od nieco ponad trzech lat dzielę się z Czytelnikami Wszystko Co Najważniejsze moimi zdjęciami, podróżami i przede wszystkim radością z bycia w Paryżu. Często zdarza się, że osoby śledzące moją fotograficzną działalność zadają mi pytania na temat sprzętu, którego używam. Sama dosyć często zaniedbuję te kwestie i nie inwestuję zbyt dużo w materialną i niestety dość kosztowną stronę fotografii. Nie ona jest bowiem dla mnie najważniejsza. Tym sposobem, dopiero w tym roku doczekałam się własnego statywu. Wcześniej – po prostu pożyczałam.

Oczywistym jest, że dobry sprzęt jest ważny, wszak między innymi to ograniczenia związane z robieniem zdjęć telefonem, skłoniły mnie do pierwszych zakupów. Później decydowałam się na zakup kolejnych obiektywów, których wybór był podyktowany zmieniającymi się zainteresowaniami. Każda z decyzji o powiększeniu zestawu obiektywów była poprzedzona długim, kilkumiesięcznym namysłem.

Podobnie było i tym razem. Decyzja o zakupie szerokokątnego obiektywu dojrzewała dość długo. Kolejne zlecenia wymagające fotografowania architektury i wnętrz, zdecydowanie ją przyspieszyły. A nowy sprzęt zachęcił mnie do odwiedzenia miejsca, w którym nie byłam już od ponad dziewięciu miesięcy. Czyli: La Defense. Wieżowce, tłumy ludzi spieszących do pracy, szkło, beton i wyrastające jak grzyby po deszczy nowe konstrukcje. Można to miejsce kochać lub nienawidzić.

Jako fotograf z radością odkrywałam na nowo La Defense – to jedyne w swoim rodzaju miejsce, uzbrojona w obiektyw umożliwiający szersze spojrzenie. I to dosłownie, ponieważ nic tak nie pomaga oddać rozmiaru budynków i imponujących perspektyw jak właśnie tego rodzaju obiektyw.

Zapraszam do podróży do tej dzielnicy Paryża,

Joanna Lemańska

unspecified

unspecified-1

unspecified-2

unspecified-5

unspecified-4

unspecified-3

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 15 stycznia 2017