Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (160). Kolorowo

Cool Pics (160). Kolorowo

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

W Paryżu jest ostatnio wilgotno i deszczowo, co sprawia, że jest zdecydowanie trudniej niż zwykle z motywacją do robienia zdjęć. Jako fotograf jestem dość przyzwyczajona do sytuacji, w której 2-3 godzinne chodzenie po mieście nie przekłada się na udane robienie zdjęć. W takich momentach z reguły staram się skupić uwagę na jakimś konkretnym elemencie, stanowiącym o jakości fotografii. Może to być np. kompozycja lub też, tak jak w przypadku dzisiejszej serii – kolor. Skierowanie uwagi na coś tak jasno zdefiniowanego znacznie ułatwia zadanie i pozwala na choćby tymczasowe zapomnienie i innych, ewentualnych trudnościach, takich jak nieprzyjemna aura bądź brak inspiracji.

Natomiast efekty takiej techniki mogą się okazać zaskakująco udane. Wszak zieleni o tej porze roku nie brakuje, a i zawsze w końcu uda się znaleźć gustowne, czerwone stoliki kawiarniane, a wtedy wszystko idzie jak z płatka.

Joanna Lemańska

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 21 maja 2017
Fot.: Joanna Lemańska