Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (191). Wietnam w konwencji portretu ulicznego

Cool Pics (191).
Wietnam w konwencji portretu ulicznego

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Wietnam jest prawdopodobnie krajem, w którym udało mi się zrobić najwięcej zdjęć, utrzymanych w duchu street photography, czyli fotografii ulicznej. Niezliczeni sprzedawcy, oferujący na swoich straganach absolutnie wszystko, uliczni fryzjerzy, dzieci idące do szkoły, ludzie w trakcie pracy i odpoczywający – wszystko to może się wydawać dosyć banalne, jednak w Wietnamie jest to tak barwne i tętniące życiem, że tematyki do zdjęć i świetnych scen do uchwycenia nigdy nie brakuje.

A do tego Wietnamczycy okazali się wyjątkowo sympatyczni. Nie przeszkadza im zbytnio to, że ktoś i fotografuje, są ciekawi świata i ludzi. Trudno o wspanialszą okazję, żeby z nimi pogawędzić, razem się pośmiać i dowiedzieć się odrobinę więcej o codziennym życiu w ich kraju.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć, utrzymanych w bliskiej memu sercu konwencji portretu ulicznego.

Joanna Lemańska

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 16 czerwca 2018