Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (59): Szczęśliwego Nowego Roku... Kozy!"

TSF Jazz Radio

Cool Pics (59)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Kolorowe smoki, barwne stroje, bębny, konfetti – tak było na ulicach Paryża tydzień temu, kiedy w wielu dzielnicach miasta hucznie świętowano początek Chińskiego Nowego Roku.
Nie sposób przegapić tak świetnej okazji do zrobienia zdjęć, toteż ochoczo ruszyłam do XIII dzielnicy, w której najokazalej świętowane jest to najważniejsze z wydarzeń tradycji chińskiej (mimo że nawet Chińczycy używają jak my kalendarza gregoriańskiego), aby stawić czoła wszystkim kolorowym potworom.
Piękne kostiumy, ogłuszająca muzyka, pokazy tańca lwów i walk, oczywiście także smoki, to wszystko co tam zobaczyłam i zapraszam do obejrzenia, w oczekiwaniu na kończące dwutygodniowe obchody noworoczne, nie mniej widowiskowe – Święto Latarni.
A wszystkim Czytelnikom życzę pomyślności w Roku Kozy!
Joanna Lemańska
IMG_4143
Processed with VSCOcam with e1 preset
Processed with VSCOcam with a1 preset
IMG_4135
Processed with VSCOcam with e3 preset
Processed with VSCOcam with c3 preset

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam