Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (59): Szczęśliwego Nowego Roku... Kozy!"

"Cool Pics (59)

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Kolorowe smoki, barwne stroje, bębny, konfetti – tak było na ulicach Paryża tydzień temu, kiedy w wielu dzielnicach miasta hucznie świętowano początek Chińskiego Nowego Roku.
Nie sposób przegapić tak świetnej okazji do zrobienia zdjęć, toteż ochoczo ruszyłam do XIII dzielnicy, w której najokazalej świętowane jest to najważniejsze z wydarzeń tradycji chińskiej (mimo że nawet Chińczycy używają jak my kalendarza gregoriańskiego), aby stawić czoła wszystkim kolorowym potworom.
Piękne kostiumy, ogłuszająca muzyka, pokazy tańca lwów i walk, oczywiście także smoki, to wszystko co tam zobaczyłam i zapraszam do obejrzenia, w oczekiwaniu na kończące dwutygodniowe obchody noworoczne, nie mniej widowiskowe – Święto Latarni.
A wszystkim Czytelnikom życzę pomyślności w Roku Kozy!
Joanna Lemańska
IMG_4143
Processed with VSCOcam with e1 preset
Processed with VSCOcam with a1 preset
IMG_4135
Processed with VSCOcam with e3 preset
Processed with VSCOcam with c3 preset
Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 1 marca 2015
Fot.: Joanna Lemańska