Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (91) Paryż w żałobie"

TSF Jazz Radio

"Cool Pics (91) Paryż w żałobie"

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Paryżanie w trudnych momentach gromadzą się na Placu Republiki, pod pomnikiem Marianny, uosobienia Francji, którego cokół otaczają personifikacje Wolności, Równości i Braterstwa. Inaczej niż w innych miastach Europy, nie izolują się, nie kryją po domach ale razem przeżywają ciężkie chwile, takie jak te, po piątkowej masakrze. To niezwykłe, jak silna jest wtedy potrzeba bycia z innymi ludźmi i poczucie wspólnoty. Tak jak po morderstwach w redakcji Charlie Hebdo i teraz większość mieszkańców Paryża poszła właśnie na plac Republiki, aby wspólnie rozmawiać o znajomych, sąsiadach, którzy przeżyli i tych którzy zginęli, płakać, milczeć… Byliśmy tam wszyscy razem.

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with c9 preset

Processed with VSCOcam with e6 preset

Processed with VSCOcam with c7 preset

Processed with VSCOcam with e2 preset

Processed with VSCOcam with e2 preset

IMG_0258

Processed with VSCOcam with c9 preset

Processed with VSCOcam with e1 preset

Processed with VSCOcam with hb2 preset

IMG_0279

Processed with VSCOcam with c7 preset

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam