Mateusz M. KRAWCZYK: Podcast Wspólny Świat. Jak powstrzymać zbrodnie przeciwko ludzkości?

Podcast Wspólny Świat. Jak powstrzymać zbrodnie przeciwko ludzkości?

Photo of Mateusz M. KRAWCZYK

Mateusz M. KRAWCZYK

Sekretarz redakcji "Wszystko Co Najważniejsze", doktorant w dyscyplinie nauk o polityce i administracji. Absolwent Akademii Młodych Dyplomatów EAD. Stypendysta Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Wolontariusz programu MSZ "Wolontariat Polska Pomoc 2019".

Ryc. Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

Photo of Ewelina U. OCHAB

Ewelina U. OCHAB

Autorka i współzałożycielka Koalicji na rzecz Reagowania na Ludobójstwo. Zajmuje się tematyką ludobójstwa, ze szczególnym uwzględnieniem prześladowań mniejszości etnicznych i religijnych na świecie. Autorka ponad 30 raportów dla ONZ (w tym raportów z Powszechnego Przeglądu Okresowego) oraz składała ustne i pisemne oświadczenia na forum Rady Praw Człowieka, Forum ONZ ds. Mniejszości, PACE oraz innych forach międzynarodowych i regionalnych.

zobacz inne teksty Autorki

Jak powstrzymać zbrodnie przeciwko ludzkości? Czy system prawa międzynarodowe, który powołano, aby chronić podstawowe prawa człowieka, wykonuje jeszcze swoje zadanie? – na te pytania w podcaście #WspólnyŚwiat odpowiada Ewelina. U. OCHAB

.Niedawno zakończyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Chinach, które zdominowane były zagadnieniem prześladowania mniejszości Ujgurów w regionie Sinciang. Dlaczego Igrzyska Olimpijskie może prowadzić państwo, które jawnie narusza absolutnie podstawowe prawa człowieka? Jak powstrzymać zbrodnie przeciwko ludzkości?

Jak możemy zatrzymać zbrodnie przeciwko ludzkości, jakich Rosja dokonuje na Ukrainie? Czy system prawa międzynarodowe, który powołano, aby chronić podstawowe prawa człowieka, wykonuje jeszcze swoje zadanie?

Na te tematy w najnowszym podcaście #WspólnyŚwiat odpowiada Ewelina U. OCHAB: Autorka i współzałożycielka Koalicji na rzecz Reagowania na  Ludobójstwo. Zajmuje się tematyką ludobójstwa, ze szczególnym  uwzględnieniem prześladowań mniejszości etnicznych i religijnych na  świecie. Autorka ponad 30 raportów dla ONZ (w tym raportów z  Powszechnego Przeglądu Okresowego) oraz składała ustne i pisemne  oświadczenia na forum Rady Praw Człowieka, Forum ONZ ds. Mniejszości,  PACE oraz innych forach międzynarodowych i regionalnych.

Prowadzi: Mateusz Krawczyk

Podcast „Wspólny Świat” jest kontynuacją newslettera „Wspólny Świat Wszystko co Najważniejsze”. Każdego tygodnia Mateusz M. KRAWCZYK pochyla się nad najważniejszymi wydarzeniami związanymi z wyzwaniami humanitarnymi i rozwojowymi, przymusową migracją, zmianami klimatu, katastrofami naturalnymi, konsekwencjami konfliktów zbrojnych i edukacją globalną.

Zapisy do newslettera „Wspólny Świat” pod linkiem.

Podcastu można słuchać na www.wszystkoconajwazniejsze.pl/wspolny-swiat, a także na SpotifyAnchorYouTubeApple i Google Podcasts.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 4 marca 2022