#NajwazniejszeDnia. Co papież Franciszek robi dla Ukrainy?

#NajwazniejszeDnia. Co papież Franciszek robi dla Ukrainy?

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu Najważniejsze Dnia Michał KŁOSOWSKI wyjaśnia ostatnie słowa głowy kościoła katolickiego potępiające Władimira Putina oraz wskazuje co papież Franciszek zrobił do tej pory, aby pomóc osiągnąć pokój między Ukrainą a Rosją.

.Co papież Franciszek robi dla Ukrainy? Jak wskazuje redaktor, W środę świat dowiedział się, że Watykan partycypował w działaniach związanych z wymianą jeńców wojennych między Ukrainą a Rosją. Takie działania Watykanu mają przybliżać narody do zawarcia pokoju. Jak zaznacza Michał KŁOSOWSKI, wymiana jeńców nie przybliżyła nas jednak do pokoju.

– Oczywiście można zarzucać papieżowi pacyfizm, ale z drugiej strony pamiętać trzeba, że widzi on nie tylko wojnę na Ukrainie – w której stara się pomagać, mediować i negocjować wymianę jeńców – ale też zauważa konflikt w innych miejscach świata, jak m.in. w Nikaragui. Papieska dyplomacja działa po to, żeby miedzy stronami, które ze sobą walczą zapanował pokój – wskazuje Michał KŁOSOWSKI.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.
Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 7 października 2022