Papież FRANCISZEK: Sztuczna inteligencja - narzędzie fascynujące i groźne
Papież FRANCISZEK

Papież FRANCISZEK

Sztuczna inteligencja - narzędzie fascynujące i groźne

Papież Franciszek w trakcie Szczytu G7 wygłosił przemówienie dotyczące rozwoju sztucznej inteligencji. Wezwał w nim przywódców krajów „bogatych demokracji”, aby zwracali pni uwagę na godność ludzką. Papież Francoszek ostrzegł, że dalszy dynamiczny rozwój tej technologii grozi przekształceniu się relacji międzyludzkich w zwykłe algorytmy.

Prof. George WEIGEL: Niemiecki katolicyzm i Synod
Prof. George WEIGEL

Prof. George WEIGEL

Niemiecki katolicyzm i Synod

Utrata wiary w Jezusa jako Pana oraz w Kościół jako Jego sakramentalne ciało w doczesnym świecie zamienia lokalne Kościoły w organizacje pozarządowe spełniające dobre uczynki. – pisze prof. George WEIGEL

Prof. George WEIGEL: Religijna solidarność
Prof. George WEIGEL

Prof. George WEIGEL

Religijna solidarność

Nietrafne uwagi papieża Franciszka przyczyniły się do ogromnego cierpienia jednych z najodważniejszych i najwierniejszych katolików na świecie.

Michał KŁOSOWSKI: Papież wart jest mszy
Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Papież wart jest mszy

Wszystkie dotychczasowe spotkania Macrona z Franciszkiem demonstrowały sporą zażyłość między oboma przywódcami.

Popołudniowe Espresso: Stan zagrożenia epidemicznego zostanie odwołany 1 lipca
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Stan zagrożenia epidemicznego zostanie odwołany 1 lipca

We wtorek Rządowe Centrum Legislacji poinformowało o projekcie Ministra Zdrowia, który przewiduje, że 1 lipca zostanie odwołany stan zagrożenia epidemicznego, który został wprowadzony w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Michał KŁOSOWSKI: Burzliwa dekada
Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Burzliwa dekada

Pontyfikat papieża Franciszka na „bardzo ciekawe czasy” – fragment najnowszej książki Michała KŁOSOWSKIEGO “Dekada Franciszka” wyd. przez “Wydawnictwo Wszystko co Najważniejsze”.

Wydanie 467 Wszystko co Najważniejsze. Dekada Franciszka
Tygodnik

Tygodnik "Wszystko co Najważniejsze"

Wydanie 467 Wszystko co Najważniejsze. Dekada Franciszka

Dekada Franciszka to czas zmiany świata, który papież nazywa zmianą epoki. Lawinowy przyrost uzależnienia od technologii, odchodzące w niepamięć paradygmaty ekonomiczne i zmieniające się relacje międzynarodowe — w tej dekadzie wydarzyło się wiele a my próbujemy to opisać.

«Dekada Franciszka» Książka Michała KŁOSOWSKIEGO już w sprzedaży
Instytut Nowych Mediów

Instytut Nowych Mediów

«Dekada Franciszka»
Książka Michała KŁOSOWSKIEGO już w sprzedaży

Początek„dekady Franciszka” wyznacza czas wprowadzenia na rynek pierwszego iPhone’a. Choć teoretycznie nie miało to nic wspólnego z Kościołem i papiestwem, radykalnie zmieniło życie wiernych. Trudno więc, by nie wpłynęło na sposób sprawowania rządów przez głowę Kościoła.

Papież FRANCISZEK: Nikt nie może ocalić się sam
Papież FRANCISZEK

Papież FRANCISZEK

Nikt nie może ocalić się sam

Wojna na Ukrainie pochłania niewinne ofiary i szerzy niepewność, nie tylko wśród osób bezpośrednio nią dotkniętych, ale w sposób rozpowszechniony i nieoszczędzający nikogo, nawet wśród tych, których, w odległości tysięcy kilometrów dotykają jej skutki uboczne – wystarczy pomyśleć o problemach ze zbożem oraz o cenach paliwa.

Popołudniowe Espresso: Książka, którą prezydent Emmanuel Macron ofiarował papieżowi Franciszkowi, nie jest polską stratą wojenną
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Książka, którą prezydent Emmanuel Macron ofiarował papieżowi Franciszkowi, nie jest polską stratą wojenną

Jest środa, 26. października, a to jest Popołudniowe Espresso. Zapraszamy Państwa na łyk informacyjnego espresso – esencję mijającego dnia i inspirację na pozostałą jego część. Wyłącznie to, co najważniejsze Dzień w skrócieWiadomości, które będą miały konsekwencje Książka, którą prezydent Emmanuel Macron ofiarował papieżowi Franciszkowi, nie jest polską stratą wojenną Podczas poniedziałkowej audiencji prezydent Francji Emmanuel Macron podarował papieżowi Franciszkowi książkę „Projet de Paix Perepetuelle” z pieczątką „Czytelnia Akademicka we Lwowie”. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przekazał, że książka nie…

Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

#NajwazniejszeDnia. Co papież Franciszek robi dla Ukrainy?

W dzisiejszym komentarzu Najważniejsze Dnia Michał KŁOSOWSKI wyjaśnia ostatnie słowa papieża Franciszka potępiające Władimira Putina oraz wskazuje co Franciszek zrobił do tej pory, aby pomóc osiągnąć pokój między Ukrainą a Rosją.

Juliusz BRAUN: Papieża Franciszka Biblia pauperum
Juliusz BRAUN

Juliusz BRAUN

Papieża Franciszka Biblia pauperum

Jeśli dwaj jego poprzednicy byli – choć w różny sposób – papieżami słowa, to Franciszek jest niewątpliwie papieżem obrazu.

Andrea TORNIELLI: Jedynym celem papieża jest zakończenie wojny
Andrea TORNIELLI

Andrea TORNIELLI

Jedynym celem papieża jest zakończenie wojny

Fakt, że papież nigdy nie wskazał agresora w żadnej wojnie w ciągu ostatnich dwóch stuleci, jest całkiem naturalny. Nawet Święty Jan Paweł II nigdy tego nie robił. Przykładem może być wojna na Bałkanach – Jan Paweł II nigdy nie wymienił Miloszevicia, mimo że popełnił on wiele zbrodni wojennych.

Michał KŁOSOWSKI: Władimir Putin zjednoczył swoich oponentów
Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Władimir Putin zjednoczył swoich oponentów

Okazuje się, że Władimir Putin swoimi agresywnymi działania zjednoczył swoich wrogów, zjednoczył swoich oponentów – mówi w komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze.

Chase PADUSNIAK: Katechetyczna teologia polityczna Josepha Ratzingera
Chase PADUSNIAK

Chase PADUSNIAK

Katechetyczna teologia polityczna Josepha Ratzingera

Człowiek jest rzeczywiście, jak mówi Arystoteles, „istotą polityczną”, ale nie można go zredukować do polityki i ekonomii. Prawdziwy i najgłębszy problem z teologiami wyzwolenia widzę w ich skutecznym pominięciu idei Boga.

Antonio SPADARO SJ: Kościół jest zawsze w kryzysie. To klucz do jego reformy
Antonio SPADARO SJ

Antonio SPADARO SJ

Kościół jest zawsze w kryzysie. To klucz do jego reformy

Jeśli istnieje słowo podsumowujące sytuację, której doświadcza dziś świat, to jest nim słowo „kryzys”. W swoim przemówieniu do Kurii Rzymskiej, z okazji życzeń bożonarodzeniowych, papież Franciszek przywołał je aż 46 razy.