#NajważniejszeDnia  Czy śmierć Benedykta XVI będzie nowym otwarciem dla pontyfikatu papieża Franciszka?

#NajważniejszeDnia
Czy śmierć Benedykta XVI będzie nowym otwarciem dla pontyfikatu papieża Franciszka?

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu Najważniejsze Dnia Michał KŁOSOWSKI pochyla się nad komentarzami narastającymi wokół pogrzebu Benedykta XVI. Jak podkreśla, dorobek Ratzingera będzie analizowany jeszcze przez wiele lat.

.Dzisiaj coraz częściej pojawiają się głosy, aby Benedykt XVI był „Santo Subito”. Są to głosy przesadzone. Na proces potrzeba czasu – wskazuje Michał KŁOSOWSKI.

Jak wskazuje redaktor pożegnanie papieża-emeryta było wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy od 500 lat papież pochował papieża.

Po tym pogrzebie rodzi się pytanie: Co dalej? Czy będzie to nowe otwarcie dla papieża Franciszka, czy może epoka Ratzingera – która zakończyła się wraz z jego pogrzebem 5 stycznia 2023 r. – okaże się być na tyle znacząca w dziejach Kościoła, że długo jeszcze szukać będziemy dalszych epok i dalszych kamieni milowych wiary katolickiej – pyta Michał KŁOSOWSKI.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 6 stycznia 2023