#NajważniejszeDnia  Wojna w Ukrainie staje się międzynarodowa

#NajważniejszeDnia
Wojna w Ukrainie staje się międzynarodowa

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu Najważniejsze Dnia Michał KŁOSOWSKI zwraca uwagę na pochodzenie broni, która jest wykorzystywana przez Rosję w wojnie w Ukrainie. Wskazuje, że duża część wykorzystywanej broni – np. drony – pochodzi z Iranu.

– Wojna na Ukrainie jest nam Polakom najbliższa […] Jednak coraz bardziej się umiędzynaradawia. Widać to chociażby po debatach na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ oraz po pochodzeniu broni używanej przez obie strony – wskazuje Michał KŁOSOWSKI.

Zastępca redaktora naczelnego stwierdza, że słowa „pokój” i „nadzieja” powinny jak najszybciej wrócić do słownika międzynarodowej dyplomacji.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 13 października 2022