Michał STRĄK: PSL Polsce zawsze potrzebne
Michał STRĄK

Michał STRĄK

PSL Polsce zawsze potrzebne

Współcześnie, kiedy dwie główne partie pozostają w zwarciu i nie wiadomo, do czego ten konflikt doprowadzi, Polska potrzebuje partii takiej jak PSL „Piast” i liderów takich jak Wincenty Witos.

Mateusz SZPYTMA: Od partii ważniejsza jest Polska
Mateusz SZPYTMA

Mateusz SZPYTMA

Od partii ważniejsza jest Polska

Wincenty Witos był mężem stanu, zdolnym w najtrudniejszym momencie wziąć odpowiedzialność za los państwa, ale też ustąpić ze stanowiska, jeśli tego wymagał interes Rzeczypospolitej.

Andrzej GRZYB, Eryk MISTEWICZ: Rozmowa na koniec ciężkiego roku. Nikt za nas nie uporządkuje polskich spraw
Andrzej GRZYBEryk MISTEWICZ

Andrzej GRZYB
Eryk MISTEWICZ

Rozmowa na koniec ciężkiego roku.
Nikt za nas nie uporządkuje polskich spraw

Wielkie partie zmuszają codziennie swoich sympatyków i wyborców do opowiadania się każdego dnia: popierania stanowiska partii albo być wkurzonym na to, co robi polityczna konkurencja. Każdego dnia nakręcana jest spirala emocji, spirala opowieści za i przeciw. W mediach wyważone opinie nie są już potrzebne, potrzebne jest sprawne, przy wrzaskach zachwyconej gawiedzi, rozdawanie ciosów – o polskiej polityce i o tym jak wyjść z jej pułapek (i czy jest to jeszcze możliwe?) rozmawiają Andrzej GRZYB i Eryk MISTEWICZ.

Piotr ZGORZELSKI: Prezydencka partia rozsądku i dialogu
Piotr ZGORZELSKI

Piotr ZGORZELSKI

Prezydencka partia rozsądku i dialogu

Wszyscy uczestnicy życia politycznego w Polsce muszą zrozumieć, że rola prezydenta to przede wszystkim odpowiedzialna praca nad wysoką jakością życia politycznego, tonowanie nastrojów oraz łagodzenie sporów pomiędzy różnymi partiami, reprezentującymi interesy społeczeństwa.

Piotr ZGORZELSKI: "Waldemar Pawlak ma rację. W Polsce daleko jeszcze do pełnej demokracji"
Piotr ZGORZELSKI

Piotr ZGORZELSKI

"Waldemar Pawlak ma rację. W Polsce daleko jeszcze do pełnej demokracji"

W latach 20 i 30 XX wieku mieliśmy przykład stopniowego odchodzenia od zasad praworządnego państwa, co w efekcie zaowocowało dyktatorskim reżimem Hitlera w III Rzeszy i II Wojną Światową. Świadkiem tego był pastor Niemoller. W zeszłym tygodniu mieliśmy przykład „dziwnych” działań prokuratury przed bardzo ważnym dla Donalda Tuska głosowaniem w sprawie wotum nieufności dla Bartłomieja Sienkiewicza.