
Piotr ZGORZELSKI
Prezydencka partia rozsądku i dialogu
Wszyscy uczestnicy życia politycznego w Polsce muszą zrozumieć, że rola prezydenta to przede wszystkim odpowiedzialna praca nad wysoką jakością życia politycznego, tonowanie nastrojów oraz łagodzenie sporów pomiędzy różnymi partiami, reprezentującymi interesy społeczeństwa.

Piotr ZGORZELSKI
Wszyscy mamy swoje korzenie. My wracamy do idei Wincentego Witosa
Gdy spojrzy się na historię i tradycję PSL, nasuwa się prawie natychmiast wniosek, iż jest to formacja, która nie tylko ma prawo, ma wręcz obowiązek nawiązywania w swej politycznej myśli do historii.

Andrzej GRZYB
Eryk MISTEWICZ
Rozmowa na koniec ciężkiego roku. Nikt za nas nie uporządkuje polskich spraw
Wielkie partie zmuszają codziennie swoich sympatyków i wyborców do opowiadania się każdego dnia: popierania stanowiska partii albo być wkurzonym na to, co robi polityczna konkurencja. Każdego dnia nakręcana jest spirala emocji, spirala opowieści za i przeciw. W mediach wyważone opinie nie są już potrzebne, potrzebne jest sprawne, przy wrzaskach zachwyconej gawiedzi, rozdawanie ciosów – o polskiej polityce i o tym jak wyjść z jej pułapek (i czy jest to jeszcze możliwe?) rozmawiają Andrzej GRZYB i Eryk MISTEWICZ.

Piotr ZGORZELSKI
"Waldemar Pawlak ma rację. W Polsce daleko jeszcze do pełnej demokracji"
W latach 20 i 30 XX wieku mieliśmy przykład stopniowego odchodzenia od zasad praworządnego państwa, co w efekcie zaowocowało dyktatorskim reżimem Hitlera w III Rzeszy i II Wojną Światową. Świadkiem tego był pastor Niemoller. W zeszłym tygodniu mieliśmy przykład „dziwnych” działań prokuratury przed bardzo ważnym dla Donalda Tuska głosowaniem w sprawie wotum nieufności dla Bartłomieja Sienkiewicza.