Agaton KOZIŃSKI: Przyjazd Joe Bidena do Europy może być kluczowy

Przyjazd Joe Bidena do Europy może być kluczowy

Photo of Agaton KOZIŃSKI

Agaton KOZIŃSKI

Publicysta. Wcześniej pracował we "Wszystko co Najważniejsze", "Polska The Times", redakcji zagranicznej PAP oraz tygodniku "Wprost". Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Płocczanin.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Agaton KOZIŃSKI, zastępca redaktora naczelnego „Wszystko co Najważniejsze” podkreśla, że przyjazd Joe BIDENA do Europy może być kluczowy w kontekście trwającej wojny na Ukrainie.

– (Przyjazd Joe Bidena – red.) może być kluczowa z dwóch powodów. Wyraźnie widzimy, że wojna na Ukrainie ugrzęzła. Z jednej strony Rosjanie nie są w stanie przełamać obrony Ukraińców. Z drugiej strony Ukraina jest zbyt słaba, żeby odrzucić nacierających Rosjan. Konkluzję tego stanu rzeczy są nieustające zbrodnie wojenne, nieustające ataki na cele cywilne, mordowanie niewinnych ludzi niezaangażowanych w ten konflikt, wywieranie w ten sposób presji psychicznej na Ukrainę poprzez niszczenie kraju, poprzez mordowanie jego obywateli, żeby Ukraińcy ustąpili – mówi.

Agaton KOZIŃSKI wskazuje, że wyjątkowo ważne jest w tym momencie wsparcie Zachodu, struktur NATO, struktur Unii Europejskiej, struktur najważniejszych państw świata, aby pomóc Ukrainie skutecznie stawiać czoła agresji rosyjskiej.

.Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 21 marca 2022