Carl BILDT

Premier Szwecji w latach 1991–1994, były przewodniczący Umiarkowanej Partii Koalicyjnej, od 2006 do 2014 minister spraw zagranicznych.

Carl BILDT: Musimy być zdecydowani. Białorusią rządzi bandyta Carl BILDT: Musimy być zdecydowani. Białorusią rządzi bandyta
Carl BILDT

Carl BILDT

Musimy być zdecydowani. Białorusią rządzi bandyta

Jest to tak oczywisty przypadek bandyckiego zachowania, że tylko tak właśnie należy to zdarzenie traktować. Nie może się to jednak sprowadzić wyłącznie do mocnych stwierdzeń. Konieczne są konkretne decyzje dotyczące konkretnych środków.

Carl BILDT: "Jedna sieć, jedna przyszłość" Carl BILDT: "Jedna sieć, jedna przyszłość"
Carl BILDT

Carl BILDT

"Jedna sieć, jedna przyszłość"

Stawka jest ogromna. To, jak świat zareaguje na zagrożenie cyberatakami, wyznaczy ramy, w jakich przyszłe pokolenia będą w stanie czerpać korzyści z ery cyfrowej. Oprócz możliwości konfliktu jest też niebezpieczeństwo, że rządy pójdą za daleko i ograniczą przepływ informacji tak, że stłamszą potencjał internetu.

Carl BILDT: "Znaczenie wyborów na Ukrainie. Ambicje imperialnej Rosji nie zatrzymają się na Dnieprze" Carl BILDT: "Znaczenie wyborów na Ukrainie. Ambicje imperialnej Rosji nie zatrzymają się na Dnieprze"
Carl BILDT

Carl BILDT

"Znaczenie wyborów na Ukrainie. Ambicje imperialnej Rosji nie zatrzymają się na Dnieprze"

Jeśli plan ten się powiedzie, rewizjonistyczna próba Kremla zostanie zablokowana, a nie jest wykluczone, że zapoczątkowana zostanie nawet nowa fala pilnie potrzebnych reform w samej Rosji. Gdyby jednak ukraińskie reformy się nie udały, Kreml bez wątpienia będzie kontynuował swoją politykę, aż osiągnie cel w Kijowie. Putin się nie spieszy; doskonale wie, czego chce.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam