Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (105). Paryż w najbrzydszą pogodę świata"

"Cool Pics (105). Paryż w najbrzydszą pogodę świata"

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

.Zima może być piękna, kiedy jest śnieg i piękne słońce. Niestety, w Paryżu śniegu nie było już od ładnych kilku lat i jak zwykle o tej porze roku borykam się z wszechogarniającą szarością.

Złowieszcze chmury, deszcz, szarobure wody Sekwany i brunatne budynki – w takich warunkach niezwykle trudno o zdjęcia, które nie wydawałyby się posępne i zwyczajnie smutne.

Są dwa sprawdzone sposoby, aby tego uniknąć. Niektórzy po prostu podkolorowują zdjęcia w trakcie ich edycji. Ja natomiast zwolennikom bardziej naturalnych metod polecam znalezienie w mieście… kolorowych miejsc! Trudniejsze, ale dające więcej satysfakcji.

Chodzić będzie zwłaszcza o barwne budynki i witryny, ale także o kolorowo ubranych ludzi i samochody.

Zapraszam do obejrzenia kilku barwnych, pomimo zimowej szarugi, zdjęć. I zachęcam do spacerów nawet w najbrzydszą pogodę.

Joanna Lemańska

unspecified-3

unspecified-4 19-56-28

unspecified-5

unspecified-6

unspecified-7

unspecified-1

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 21 lutego 2016