Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (115). Australia. Szlakiem pionierów

Cool Pics (115). Australia.
Szlakiem pionierów

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Wracam do Państwa po dłuższej przerwie i z radością dzielę się, ciągle jeszcze silnymi wrażeniami z podróży do Australii.

Dwa tygodnie i ponad 3000 km, pokonanych w dużej mierze samochodem i czasami także samolotem. Trasę wyznaczała słynna Explorer’s Way, czyli szlak wytyczony w latach 60. XIX wieku przez Johna McDoualla Stuarta, na potrzeby budowy linii telegraficznej. Trasa z Darwin na północy kontynentu, aż do Adelajdy, na południu.

Na trasie wiele kultowych miejsc, takich jak Alice Springs czy Uluru i moc wrażeń.

Lot helikopterem nad dżunglą, jazda jeepem przez pustynię, lot balonem, jazda Harleyem wokół Uluru, spotkania z rdzennymi mieszkańcami Australii i podziwianie niezwykłej, wyposażonej w kieszenie, fauny tego kontynentu czyli kangurów, ale też na wyciągnięcie ręki oposy, kolczatki, a także krokodyle, strusie, wielbłądy, kolorowe papugi i inne piękne zwierzęta.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z pierwszego etapu podróży po Terytorium Północnym.

Zobaczą na nich Państwo jedyną w swoim rodzaju imprezę: rodeo rodem z dzikiego zachodu w malutkiej wiosce Daly Waters. Polecam rzecz jasna panoramę Alice Springs, dzieci spotkane w punkcie widokowym przy Uluru, a także spacer po Kangaroo Sanctuary, czyli schronisku dla osieroconych kangurów, umożliwiającym bliższy kontakt z tymi pięknymi zwierzętami.

Joanna Lemańska

unspecified

unspecified-1

unspecified-3

unspecified-2

unspecified-8

unspecified-4

unspecified-8

unspecified-6

unspecified-7

unspecified-2

unspecified-1

unspecified-4

unspecified-3

unspecified-5

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 15 maja 2016