Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (128). Lasy Pomorza

Cool Pics (128). Lasy Pomorza

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Sierpień jest w Paryżu czasem wakacji, mieszkańcy na potęgę korzystają ze swoich urlopów i udają się w bliższe lub dalsze podróże. Zatem i ja postanowiłam wyjechać z miasta i spędzić dwa tygodnie w moich rodzinnych stronach – na Pomorzu, w okolicach jeziora Gardno.

Dwa tygodnie pobytu na łonie natury, cieszenia się spotkaniami z rodziną, która licznie przyjeżdża nad jezioro i przede wszystkim czas odpoczynku od wszystkiego, nawet od robienia zdjęć.

Pogoda w tym roku raczej nie dopisała, było bardzo chłodno i deszczowo. Nie było kajaków, kąpania się w morzu, ani nawet dłuższych wypraw rowerowych. Nieco jesienna aura sprzyjała za to wędrówkom po przepięknych lasach Pomorza i poszukiwaniu grzybów. Kurki, podgrzybki i inne leśne smakołyki, a czasem także cenne przebłyski słońca, w trakcie których las błyszczy i mieni się, wszystko to było mocnym punktem tegorocznego, wakacyjnego pobytu w Polsce.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć i do przechadzki mokrymi ścieżkami.

Joanna Lemańska

unspecified-1 unspecified-2 unspecified-3 unspecified-4 unspecified-5

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 21 sierpnia 2016