Joanna LEMAŃSKA: " Cool Pics (55): Patrząc nad dachami Paryża"

TSF Jazz Radio

Cool Pics (55)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Paryż jest pełen świetnych punktów widokowych. Wieża Eiffla i Łuk Triumfalny to rzecz jasna jedne z najbardziej znanych, ale warte odwiedzenia są także mniej popularne miejsca jak np. park Bellville, taras na dachu domu towarowego Printemps czy też park Buttes Chaumont. Widoki rozpościerające się z tych oraz z wielu innych, wysoko położonych miejsc na terenie Paryża, zapierają dech w piersiach. Niestety równocześnie trudno o coś bardziej banalnego niż zdjęcia paryskiej panoramy… Niemniej wydaje mi się, że ciekawe okoliczności pogodowe lub też różnego rodzaju interesujące sytuacje, mogą nadać takim pocztówkowym zdjęciom odrobiny świeżości.

Zapraszam do krótkiej wycieczki po dachach francuskiej stolicy.

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with e5 preset

 

Processed with VSCOcam with e2 preset

 

IMG_5125

 

Processed with VSCOcam with 4 preset

 

IMG_5231

 

IMG_5543

 

Processed with VSCOcam with k2 preset

 

Processed with VSCOcam with k3 preset

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam