Michał KŁOSOWSKI: Uchodźcom powinniśmy pomagać nie tylko w porywie serca, ale każdego dnia

Uchodźcom powinniśmy pomagać nie tylko w porywie serca, ale każdego dnia

Photo of Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Zastępca Redaktora Naczelnego „Wszystko co Najważniejsze”, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów, publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Autor programów radiowych i telewizyjnych. Stypendysta Departamentu Stanu USA oraz rzymskiego Angelicum. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i London University of Arts.

Ryc.Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

W dzisiejszym komentarzu #NajważniejszeDnia Michał KŁOSOWSKI, zastępca redaktora naczelnego Wszystko co Najważniejsze wspomina, jakie wyzwania przyjazd uchodźców z Ukrainy w wyniku rosyjskiej agresji stawia przed polskim społeczeństwem. Podkreśla, że uchodźcom powinniśmy pomagać nie tylko w porywie serca, ale każdego dnia.

.Redaktor wspomina mocne wystąpienie prezydenta Zełenskiego w Bundestagu. Zaznacza, że warto pamiętać, że kryzys prawdopodobnie nie skończy się szybko.

– Wkrótce jednym z największych i najważniejszych wyzwań będzie to, aby migrantom, którzy potrzebują naszego współczucia miłosierdzie i gościnność okazywać nie tylko w wielkim porywie serca, ale każdego dnia […] w taki sposób, żeby przyjąć tych ludzi, ugościć, włączyć w nasze społeczeństwo. To będzie ogromne wyzwanie – podkreśla Michał KŁOSOWSKI.

.Zapraszamy do obejrzenia wideo-komentarza.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 18 marca 2022