Podcast #WspólnyŚwiat. Nigara Mirdad OMAR: Rok rządów talibów

Rok rządów talibów

Photo of Mateusz M. KRAWCZYK

Mateusz M. KRAWCZYK

Sekretarz redakcji "Wszystko Co Najważniejsze", doktorant w dyscyplinie nauk o polityce i administracji. Absolwent Akademii Młodych Dyplomatów EAD. Stypendysta Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Wolontariusz programu MSZ "Wolontariat Polska Pomoc 2019".

Ryc. Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

Photo of Nigara Mirdad OMAR

Nigara Mirdad OMAR

Radca ambasady Islamskiej Republiki Afganistanu w Warszawa.

O roku rządów talibów w Afganistanie i przemianach, które miały miejsce w tym czasie opowiada w rozmowie z Mateuszem M. KRAWCZYKIEM Nigara Mirdad OMAR, radca ambasady Islamskiej Republiki Afganistanu w Warszawie.

.Gdy USA i ich sojusznicy zaczęli wycofywać swoje siły z Afganistanu, talibowie przeszli do ofensywy, by odzyskać kontrolę nad krajem, którym rządzili w latach 1996-2001. W sierpniu grupa przyspieszyła swoją kampanię, zajmując w ciągu 10 dni kilka miast, co doprowadziło do upadku stolicy, Kabulu, 15 sierpnia 2021 roku. W tym momencie afgański prezydent Ashraf Ghani ucieka do Abu Dhabi, przyznając, że „talibowie wygrali”. O roku rządów talibów w Afganistanie i przemianach, które miały miejsce w tym czasie opowiada Nigara Mirdad OMAR, zastępczyni szefa ambasady Afganistanu w Polsce.

Wszystko co Najważniejsze | Wspólny Świat  www.wszystkoconajwazniejsze.pl/wspolny-swiat

Anchor: [LINK]

Spotify: [LINK]

Apple Podcasts: [LINK]

Google Podcasts: [LINK]

.Podcast „Wspólny Świat” jest kontynuacją newslettera „Wspólny Świat Wszystko co Najważniejsze”. Każdego tygodnia Mateusz M. KRAWCZYK pochyla się nad najważniejszymi wydarzeniami związanymi z wyzwaniami humanitarnymi i rozwojowymi, przymusową migracją, zmianami klimatu, katastrofami naturalnymi, konsekwencjami konfliktów zbrojnych i edukacją globalną.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 16 sierpnia 2022