Czy etyczny handel jest możliwy?
Czy możemy zaprojektować nasze działania z większą troską o to, co moglibyśmy zrobić dla rolników pracujących w tych krajach, od których otrzymujemy większość naszych podstawowych produktów? Na to pytanie odpowiada Zbigniew SZALBOT, członek zarządu Fairtrade Polska w rozmowie z Mateuszem M. KRAWCZYKIEM.
.Agencja ONZ ds. żywności i rolnictwa określiła próg ubóstwa na poziomie 1 dolara dziennie. Jest to około 30 dolarów miesięcznie. Liczba ludzi żyjących w ubóstwi na świecie wzrosła kolejny rok z rzędu do średniej prognozy około 768 milionów. Jest to 10 procent światowej populacji. Prawie 800 milionów ludzi. 98% mieszka w tzw. krajach globalnego Południa, czyli w Afryce, Azji Południowej i Ameryce Południowej. To głównie te trzy kontynenty, gdzie koncentruje się najwięcej biedy i gdzie problem żywnościowy jest największy.
Prowadzi: Mateusz M. KRAWCZYK
Wszystko co Najważniejsze | Wspólny Świat www.wszystkoconajwazniejsze.pl/wspolny-swiat
Anchor: [LINK]
Spotify: [LINK]
Apple Podcasts: [LINK]
Google Podcasts: [LINK]
.Podcast „Wspólny Świat” jest kontynuacją newslettera „Wspólny Świat Wszystko co Najważniejsze”. Każdego tygodnia Mateusz M. KRAWCZYK pochyla się nad najważniejszymi wydarzeniami związanymi z wyzwaniami humanitarnymi i rozwojowymi, przymusową migracją, zmianami klimatu, katastrofami naturalnymi, konsekwencjami konfliktów zbrojnych i edukacją globalną.