Rozważna droga do władzy
W 35. rocznicę Okrągłego Stołu i wyborów 4 czerwca Jan Rokita, ważny uczestnik tych wydarzeń, opublikował we „Wszystko co Najważniejsze”.
W 35. rocznicę Okrągłego Stołu i wyborów 4 czerwca Jan Rokita, ważny uczestnik tych wydarzeń, opublikował we „Wszystko co Najważniejsze”.
Czy Sowieci weszliby do Polski, gdyby nie stan wojenny? Gen. Jaruzelski wielokrotnie powtarzał, że uchronił Polskę przed ich interwencją.
Dla ludzi, którzy chcieli wolności, komunistyczna władza miała pałki, gaz łzawiący i ośrodki internowania.
Są takie książki, które świetnie mogą opowiedzieć zarówno nam - Polakom, jak i naszym znajomym z zagranicy o tym, czym jest lub czym była Polska.
Jak przebiegały i na czym polegały przygotowania reżimu komunistycznego do wprowadzenia w Polsce stanu wojennego 13 grudnia 1981 r.
Nie ulega wątpliwości, że wprowadzenie stanu wojennego 13 grudnia 1981 r.
Amerykańskie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło listę filmów nominowanych do Złotych Globów w 2023 r.
Związek Radziecki miałby więcej strat niż korzyści z interwencji zbrojnej w Polsce na początku lat 80.
41 lat temu komunistyczna junta wyprowadziła czołgi na ulice polskich miast.
Przegłosowana rezolucja potępia działania militarne Federacji Rosyjskiej przeciw Ukrainie, nielegalną aneksję okupowanych ukraińskich terytoriów oraz ...
Dla Polaków owe osiem lat, które rozpoczął imitowany pucz 13 grudnia – to najczarniejszy czas w ciągu życia poprzedniego pokolenia.
Haniebna decyzja o wprowadzeniu stanu wojennego stwarzała sytuację przymusową, w której przed setkami tysięcy młodych Polaków stawał tragiczny wybór m...
To, co działo się w Polsce tamtego mroźnego grudnia i w kolejnych miesiącach, jest niekiedy nazywane wojną polsko-jaruzelską.
Stan wojenny to kolejny punkt w długiej historii kraju, historii hartującej Polaków.
Józef Czyrek prosił ambasadę o wywarcie wpływu na Solidarność w celu zagwarantowania wyboru Jaruzelskiego.
Camus odrzucał nienawiść i wołał o sprawiedliwość. Jako obywatel republiki wolał sprawiedliwość w imię przyszłości społeczeństwa.
Znaleźliśmy się w pierwszym tygodniu „wojny”. Obowiązywał, jak mówiliśmy żartobliwie, czerwony alert, czyli już na serio stan najwyższego zagrożenia.
Roman Niegosz i jego rodzina zapłacili wysoką cenę za „życie dla Polski” w trudnych czasach.
Gdy myślę o tym okresie staje mi przed oczami Edward Dudek, mój starszy kolega z kieleckiego więzienia na Piaskach.