Dali nie był zwykłym człowiekiem!
Nathaniel GARSTECKA

Nathaniel GARSTECKA

Dali nie był zwykłym człowiekiem!

Rzadko zdarza się, by artysta otwierał poświęcone mu muzea za życia, ale Dali nie był zwykłym człowiekiem! – mówi Bożenna, malarka, w niezwykłym wywiadzie w 120. rocznicę urodzin artysty.

Piękno fotografii: GRUPA MOBILNI. Najlepsze polskie fotografie z urządzeń mobilnych (5)
Grupa MOBILNI

Grupa MOBILNI

GRUPA MOBILNI. Najlepsze polskie fotografie z urządzeń mobilnych (5)

Niezwykłe spojrzenie na zwykłe (nawet – banalne) miejsce. Warszawskie „city” z rozjarzonym złowrogą czerwienią „darem narodu radzieckiego” w tle… Kompozycja na pozór podporządkowana geometrii, ale już lekkie odchylenie od pionu i nieregularny rozkład świateł wprowadzają niepokój…

Grupa MOBILNI: "Wystawa fotografii mobilnej w Murowanej Goślinie - ZAPROSZENIE"
Grupa MOBILNI

Grupa MOBILNI

"Wystawa fotografii mobilnej w Murowanej Goślinie - ZAPROSZENIE"

Wybrane przez nas zdjęcia pokazują bardzo szerokie spektrum tematyczne — mamy tu zarówno zdjęcia portretowe, reportażową fotografię uliczną, zdjęcia typowo przyrodnicze (także makro!), jak i abstrakcję. Od wyboru do koloru: łącznie prawie 130 zdjęć wykonanych przez fotografów z Poznania, Krakowa, Trójmiasta, Warszawy, Wrocławia, Katowic, miast i wsi, miejscowości dużych i małych, właściwie z całej Polski.

Anna BIAŁOSZEWSKA: "Mądre Wakacje: Skrzydła Wielkiej Wojny."
Anna BIAŁOSZEWSKA

Anna BIAŁOSZEWSKA

"Mądre Wakacje

Nie jest to kolejna wystawa w kolejnym muzeum, ale przygoda z czasów naszych pradziadków, do której wkraczamy poprzez prezentowane samoloty, multimedia i fantastyczną komiksową grafikę stworzoną specjalnie na potrzeby tej ekspozycji przez czołowego polskiego artystę zajmującego się tematyką lotniczą i militarną.