Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (66) Muzeum nieco inaczej"

"Cool Pics (66) Muzeum nieco inaczej"

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Będąc z wykształcenia historykiem sztuki, dosyć często wybieram się do muzeów i galerii. Z czasem jednak okazało się, że zaglądam tam bardziej z chęci zrobienia ciekawych zdjęć, aniżeli w celu podziwiania eksponatów i dzieł sztuki (wyjątkiem są wystawy fotografii).

Kiedy turyści skupiają się na zrobieniu możliwie jak najlepszego zdjęcia Giocondy, ja zajmuję się analizowaniem muzealnej klatki schodowej i znalezieniem ciekawego jej ujęcia. A kiedy z bliska przypatrują się zamkniętym w szklanej gablocie przedmiotom, ja próbuję uchwycić odbijające się w tejże gablocie detale architektoniczne, co pozwala w nowy, niezwykły sposób zobaczyć nie tylko sam eksponat ale także jego otoczenie.

Tym sposobem zwykła wyprawa do muzeum nabiera zupełnie nowego smaku.

Polecam takie wycieczki i zapraszam do zdjęć.

Joanna Lemańska

22

Processed with VSCOcam with hb2 preset

IMG_9776

IMG_9792

IMG_9793

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 26 kwietnia 2015
Fot.: Joanna Lemańska