Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (66) Muzeum nieco inaczej"

TSF Jazz Radio

"Cool Pics (66) Muzeum nieco inaczej"

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Będąc z wykształcenia historykiem sztuki, dosyć często wybieram się do muzeów i galerii. Z czasem jednak okazało się, że zaglądam tam bardziej z chęci zrobienia ciekawych zdjęć, aniżeli w celu podziwiania eksponatów i dzieł sztuki (wyjątkiem są wystawy fotografii).

Kiedy turyści skupiają się na zrobieniu możliwie jak najlepszego zdjęcia Giocondy, ja zajmuję się analizowaniem muzealnej klatki schodowej i znalezieniem ciekawego jej ujęcia. A kiedy z bliska przypatrują się zamkniętym w szklanej gablocie przedmiotom, ja próbuję uchwycić odbijające się w tejże gablocie detale architektoniczne, co pozwala w nowy, niezwykły sposób zobaczyć nie tylko sam eksponat ale także jego otoczenie.

Tym sposobem zwykła wyprawa do muzeum nabiera zupełnie nowego smaku.

Polecam takie wycieczki i zapraszam do zdjęć.

Joanna Lemańska

22

Processed with VSCOcam with hb2 preset

IMG_9776

IMG_9792

IMG_9793

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam