Agata KAŁABUNOWSKA: Fala wznosząca niemieckiej skrajnej prawicy Agata KAŁABUNOWSKA: Fala wznosząca niemieckiej skrajnej prawicy
Agata KAŁABUNOWSKA

Agata KAŁABUNOWSKA

Fala wznosząca niemieckiej skrajnej prawicy

W debacie publicznej pojawiły się hasła, których nigdy wcześniej nie odważono się tak dobitnie wypowiedzieć, takie jak „Niemcy są większe niż RFN”, czy gloryfikacja paktu Ribbentrop-Mołotow.

Stanisław ŻARYN: Putin fałszuje historię Stanisław ŻARYN: Putin fałszuje historię
Stanisław ŻARYN

Stanisław ŻARYN

Putin fałszuje historię

Artykuł Władimira Putina opublikowany w niemieckiej prasie to kolejna próba wplątania przez Rosję wątków historycznych w jej bieżącą politykę imperialną.

Paweł UKIELSKI: Polska polityka historyczna - oparta na prawdzie, mądra, aktywna Paweł UKIELSKI: Polska polityka historyczna - oparta na prawdzie, mądra, aktywna
Paweł UKIELSKI

Paweł UKIELSKI

Polska polityka historyczna - oparta na prawdzie, mądra, aktywna

Spory o politykę historyczną nabierają większej powagi i znaczenia. Nie są już bowiem wyłącznie zagadnieniem czysto PR-owskim, kwestią, czy ktoś na Polskę spojrzy z większą sympatią, czy też nie, lecz mają realny wpływ na pozycję naszego kraju na świecie – pisze Paweł UKIELSKI Otwarcie Muzeum Powstania Warszawskiego w 2004 r. zmieniło społeczny stosunek do historii, pamięci i tożsamościowego odwoływania się do przeszłości. Z impetem wprowadziło też do publicznej debaty pojęcie „polityki historycznej”. Od tego czasu polityka historyczna przeszła w Polsce…

Prof. Joanna WOJDON: Po co uczyć w szkole historii? I jak to robić? Prof. Joanna WOJDON: Po co uczyć w szkole historii? I jak to robić?
Prof. Joanna WOJDON

Prof. Joanna WOJDON

Po co uczyć w szkole historii? I jak to robić?

Odejście od tradycyjnego modelu nauczania wymaga od nauczyciela pewnej odwagi; przede wszystkim zaś – starannego przemyślenia celu (lub celów) swojej pracy: zastanowienia się, po co uczniom potrzebna jest w szkole historia.

Dariusz KARŁOWICZ: Czy żyjemy w czasach posthistorycznych? Dariusz KARŁOWICZ: Czy żyjemy w czasach posthistorycznych?
Dariusz KARŁOWICZ

Dariusz KARŁOWICZ

Czy żyjemy w czasach posthistorycznych?

Na liście najważniejszych pojęć lat 90. podmiotowość, suwerenność polityki i kultury, tożsamość, interes narodowy czy racja stanu przegrały z ideami związanymi z transformacją ustrojową i gospodarczą.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam