Eryk MISTEWICZ: Trzymajmy się dobrych mediów
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

Trzymajmy się dobrych mediów

Jesteśmy elitą, my czytelnicy i twórcy wysokojakościowych treści. A jeśli tak, to naszym obowiązkiem jest nieść kaganek oświaty. Wciąż, od stuleci, niezmiennie – w rozmowie z Barbarą STEFAŃSKĄ mówi Eryk MISTEWICZ.

Popołudniowe Espresso: Krynica Forum 2023
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Krynica Forum 2023

Prezydent Andrzej DUDA i premier Republiki Korei Han DUCK-SOO otworzyli w czwartek Forum Polsko-Koreańskie w Krynicy-Zdroju, w którym udział biorą politycy i przedstawiciele środowiska gospodarczego z obu państw. „Partnerstwo Polski i Republiki Korei jest strategiczne; to, co łączy nasze narody to przywiązanie do wartości i zasad” – podkreślił prezydent Andrzej DUDA na Forum Polsko-Koreańskim. Premier Republiki Korei Han DUCK-SOO wskazywał, że nasze kraje łączy silne partnerstwo, a współpraca „będzie katalizatorem ogromnej zmiany”.

Popołudniowe Espresso: Decyzja RPP ws. stóp procentowych
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Decyzja RPP ws. stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podczas środowego posiedzenia podjęła decyzję, aby obniżyć stopy procentowe o 75 punktów bazowych. To trzykrotnie większa obniżka  niż zapowiadali eksperci. To pierwsze poluzowanie polityki pieniężnej, która była zacieśniana na przełomie października 2021 roku i września 2022 roku.

Prof. Jacek HOŁÓWKA: Komputerowa kompulsja i wolna wola
Prof. Jacek HOŁÓWKA

Prof. Jacek HOŁÓWKA

Komputerowa kompulsja i wolna wola

Nauki komputerowe w powiązaniu z psychologią kliniczną już wniosły znaczny wkład do zrozumienia moralnych postaw i zachowań. W przyszłości ten związek może się okazać jeszcze ważniejszy.

Popołudniowe Espresso: Strajk taksówkarzy i zamieszki w RPA
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Strajk taksówkarzy i zamieszki w RPA

Od czwartku taksówkarze utrudniają ruch uliczny w Kapsztadzie – stolicy i równocześnie jednego z największych miast Republiki Południowej Afryki.

Wydanie 486 Wszystko co Najważniejsze
Tygodnik

Tygodnik "Wszystko co Najważniejsze"

Wydanie 486 Wszystko co Najważniejsze

Sztuczna Inteligencja coraz śmielej wkracza w nasze życie. Od kolejnych sektorów gospodarki aż po codzienne zachowania. Wszystko to sprawia, że pojawiają się kolejne pytania o zagrożenia z nią związane. Czy faktycznie jest się czego bać?

Prof. Jacek KORONACKI: Glosa do artykułu prof. Andrzeja Kisielewicza  „Bajki o sztucznej inteligencji i prawdziwe zagrożenia”
Prof. Jacek KORONACKI

Prof. Jacek KORONACKI

Glosa do artykułu prof. Andrzeja Kisielewicza „Bajki o sztucznej inteligencji i prawdziwe zagrożenia”

Niniejszy cytat dobrze oddaje główną myśl artykułu prof. Andrzeja Kisielewicza „Bajki o sztucznej inteligencji i prawdziwe zagrożenia” [LINK]: „ChatGPT nie myśli, nie wnioskuje, niczego nie rozumie i nie jest żadną »sztuczną inteligencją«, o ile termin ten rozumiemy zgodnie z ideami ojców dziedziny artificial intelligence jako »autonomiczny program myślący na podobieństwo człowieka«”.

Prof. Andrzej KISIELEWICZ: Bajki o sztucznej inteligencji i prawdziwe zagrożenia
Prof. Andrzej KISIELEWICZ

Prof. Andrzej KISIELEWICZ

Bajki o sztucznej inteligencji i prawdziwe zagrożenia

ChatGPT nie myśli, nie wnioskuje, niczego nie rozumie i nie jest żadną „sztuczną inteligencją”, o ile termin ten rozumiemy zgodnie z ideami ojców dziedziny artificial intelligence jako „autonomiczny program myślący na podobieństwo człowieka”.

Popołudniowe Espresso: Chiny mediują w rozmowach o pokoju na Ukrainie
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Chiny mediują w rozmowach o pokoju na Ukrainie

„Od 15 maja ambasador Li HUI – specjalny przedstawiciel chińskiego rządu ds. euroazjatyckich – będzie odwiedzał Ukrainę, Polskę, Francję, Niemcy i Rosję, aby komunikować się ze wszystkimi stronami w sprawie politycznego uregulowania kryzysu ukraińskiego” – poinformowało w piątek chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wydanie 461 Wszystko co Najważniejsze. ChatGPT
Tygodnik

Tygodnik "Wszystko co Najważniejsze"

Wydanie 461 Wszystko co Najważniejsze. ChatGPT

Pisze wypracowania za uczniów, odpowiada na maile pracowników wielkich korporacji, przygotowuje prezentacje na konferencje naukowe… Brawurowa kariera ChatGPT, narzędzia które zdobywa wielką popularność w Sieci, każe zadać pytanie o przyszłość edukacji i nauki w dobie rozwoju automatyzacji i sztucznej inteligencji. Czy stoimy na progu rewolucji?