Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (165). Złote lato w Paryżu Joanna LEMAŃSKA: Cool Pics (165). Złote lato w Paryżu

Cool Pics (165). Złote lato w Paryżu

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autora

Przerwa w podróżach jest dla mnie zarówno odpoczynkim jak i powrotem do codziennych obowiązków i pracy. Jest jednak coś, co łączy w sobie te dwa elementy. Tym czymś jest robienie zdjęć w Paryżu. Bardzo się za moim miastem stęskniłam i z radością wyruszyłam z aparatem w ręku na paryskie ulice. Po prawie trzytygodniowej przerwie okazało się, że zawitało tutaj lato w pełni, umożliwiając mi to co lubię najbardziej, czyli fotografowanie pięknego światła. Sprawa nie jest jednak taka prosta, ponieważ o tej porze roku trzeba wstać przed 6 rano lub też pozostać w mieście do 21, żeby móc uchwycić tą niezwykłą złotą poświatę. W ciągu dnia słońce jest po prostu zbyt mocne, a wszechobecne cienie i bardzo mocny kontrast raczej utrudniają uzyskanie udanego zdjęcia.

Tymczasem w godzinach wczesnoporannych i późnowieczornych warunki są wręcz idealne. Proszę tylko spojrzeć…

Joanna Lemańska

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 24 czerwca 2017

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam