Popołudniowe Espresso: Niemcy przekażą Ukrainie czołgi Leopard 2
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Niemcy przekażą Ukrainie czołgi Leopard 2

Niemiecki rząd oficjalnie zgodził się na przekazanie Ukrainie czołgów Leopard należących do Bundeswehry. Po tygodniowych głośnych naciskach na dostawy czołgów, Polska złożyła we wtorek oficjalny wniosek o zezwolenie na eksport Leopardów. Po tym kanclerz Niemiec Olaf SCHOLZ podjął decyzję o przekazaniu czołgów – o czym poinformował portal “Politico”, określają

Patryk PALKA: Dlaczego nie obejrzałem ani jednego meczu Katar 2022
Patryk PALKA

Patryk PALKA

Dlaczego nie obejrzałem ani jednego meczu Katar 2022

Nie obejrzałem „na żywo” pierwszej bramki Roberta Lewandowskiego na Mistrzostwach Świata ani nie byłem świadkiem drogi, którą przeszło Maroko, by stać się pierwszym afrykańskim krajem, który awansował do półfinału tej imprezy. Jako kibic piłki nożnej mam świadomość, że ominęła mnie szansa na obserwowanie z bliska historycznych wydarzeń. Gdybym miał jednak podjąć decyzję o bojkocie po raz drugi, postąpiłbym tak samo.

Prof. Cyrille BRET: Zwycięzca Mundialu już jest. Nazywa się Władimir Putin
Prof. Cyrille BRET

Prof. Cyrille BRET

Zwycięzca Mundialu już jest.
Nazywa się Władimir Putin

Powodzenie mistrzostw będzie miało wpływ na całą czwartą kadencję Putina: zamachy Państwa Islamskiego, bojkot dyplomatyczny ze strony Zachodu, skandale finansowe, puste stadiony i demonstracje opozycji mogą popsuć szyki Putinowi, który szuka nowej energii po 20 latach u władzy. I odwrotnie: wizerunkowy sukces pod okiem światowych mediów, w całkowicie zmodernizowanej Moskwie, może wzmocnić międzynarodową pozycję Putina.

Wojciech PASYNKIEWICZ: Golf to moja pasja
Wojciech PASYNKIEWICZ

Wojciech PASYNKIEWICZ

Golf to moja pasja

Można się na niego zżymać, kląć i go nienawidzić. Zarzekać się, że już nigdy, że to głupia gra, że trzeba być kretynem itd. Potem jednak przychodzi nagle, jedno jedyne z całej serii złych dobre uderzenie i znowu wychodzi słońce, znowu robi się niedziela i znowu myślimy sobie: nie, no nie jestem taki zły, przecież jeśli chcę, to potrafię dobrze uderzyć. Wiecie, o czym mówię?

Jadwiga ŚLAWSKA-SZALEWICZ: Sport w epoce PRL. I moje rozmowy z Papą Stammą
Jadwiga ŚLAWSKA-SZALEWICZ

Jadwiga ŚLAWSKA-SZALEWICZ

Sport w epoce PRL.
I moje rozmowy z Papą Stammą

Autorka pokazuje świat sportu od kuchni, kreśli obraz PRL-u i ludzi, którzy tak jak ona, oddali sportowi całe swoje życie – rekomendacja Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk dla książki Jadwigi ŚLAWSKIEJ-SZALEWICZ.