Prof. Cyrille BRET: Zwycięzca Mundialu już jest. Nazywa się Władimir Putin
Prof. Cyrille BRET

Prof. Cyrille BRET

Zwycięzca Mundialu już jest.
Nazywa się Władimir Putin

Powodzenie mistrzostw będzie miało wpływ na całą czwartą kadencję Putina: zamachy Państwa Islamskiego, bojkot dyplomatyczny ze strony Zachodu, skandale finansowe, puste stadiony i demonstracje opozycji mogą popsuć szyki Putinowi, który szuka nowej energii po 20 latach u władzy. I odwrotnie: wizerunkowy sukces pod okiem światowych mediów, w całkowicie zmodernizowanej Moskwie, może wzmocnić międzynarodową pozycję Putina.

Wojciech PASYNKIEWICZ: Golf to moja pasja
Wojciech PASYNKIEWICZ

Wojciech PASYNKIEWICZ

Golf to moja pasja

Można się na niego zżymać, kląć i go nienawidzić. Zarzekać się, że już nigdy, że to głupia gra, że trzeba być kretynem itd. Potem jednak przychodzi nagle, jedno jedyne z całej serii złych dobre uderzenie i znowu wychodzi słońce, znowu robi się niedziela i znowu myślimy sobie: nie, no nie jestem taki zły, przecież jeśli chcę, to potrafię dobrze uderzyć. Wiecie, o czym mówię?

Jadwiga ŚLAWSKA-SZALEWICZ: Sport w epoce PRL. I moje rozmowy z Papą Stammą
Jadwiga ŚLAWSKA-SZALEWICZ

Jadwiga ŚLAWSKA-SZALEWICZ

Sport w epoce PRL.
I moje rozmowy z Papą Stammą

Autorka pokazuje świat sportu od kuchni, kreśli obraz PRL-u i ludzi, którzy tak jak ona, oddali sportowi całe swoje życie – rekomendacja Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk dla książki Jadwigi ŚLAWSKIEJ-SZALEWICZ.