Allen PAUL: Milczący las Katynia Allen PAUL: Milczący las Katynia
Allen PAUL

Allen PAUL

Milczący las Katynia

Wstyd to przyznać, ale jestem przekonany, że prezydent Stanów Zjednoczonych nie był zainteresowany tym, co Karski miał mu do przekazania. Ten brak reakcji zapowiadał to, co się stało po wojnie. Alianci uznali, że konieczność pokonania Niemców jest ważniejsza niż niepodległość Polski. Milczenie, które zapadło w Londynie i Waszyngtonie nad raportami O’Malleya i Karskiego, przesądziło o losie Polski na ponad cztery powojenne dekady.

Allen PAUL: Der schweigende Wald von Katyn Allen PAUL: Der schweigende Wald von Katyn
Allen PAUL

Allen PAUL

Der schweigende Wald von Katyn

.Das schreckliche Verbrechen von Katyn ist wie eine schwarze Wolke, die seit fast 80 Jahren über der polnischen Geschichte hängt. Die sowjetischen und später russischen Behörden konnten für die Ereignisse aus 1940 bis heute keine komplette Rechenschaft ablegen. Für diejenigen, die für diese Tragödie verantwortlich waren, gab es keine Konsequenzen. Der letzte Präsident der UdSSR, Michail Gorbatschow, enthüllte 1990 einige Details darüber, was in Katyn wirklich passiert war. Im Jahr 2010 fanden im Katyn-Wald Zeremonien statt, an denen der damalige…

Jarosław MAŃKA: "Bunt w smoleńskim NKWD. Historia nieznanego bohatera" Jarosław MAŃKA: "Bunt w smoleńskim NKWD. Historia nieznanego bohatera"
Jarosław MAŃKA

Jarosław MAŃKA

"Bunt w smoleńskim NKWD. Historia nieznanego bohatera"

Wiosną 1940 r. prowadzonemu na rozstrzelanie Polakowi udało się wyrwać broń jednemu z konwojentów i zastrzelić drugiego. Zabarykadował się w piwnicy gmachu NKWD w Smoleńsku, skąd przez trzy dni się ostrzeliwał. Był nie do pokonania. Niesamowita opowieść przywrócona dzięki rozmowom ze świadkami historii.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam