Michał KŁOSOWSKI: Social media biorą wszystko Michał KŁOSOWSKI: Social media biorą wszystko
Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Social media biorą wszystko

Odpowiedzialność w mediach społecznościowych nie istnieje, nie jest bowiem potrzebna. Social media służą bardziej jako narzędzie kreacji niż lustro rzeczywistości.

Anna MAKUCH: Przestrzeń epoki postpolityki. Dekonstrukcja Twittera Anna MAKUCH: Przestrzeń epoki postpolityki. Dekonstrukcja Twittera
Anna MAKUCH

Anna MAKUCH

Przestrzeń epoki postpolityki.
Dekonstrukcja Twittera

Komunikacja na Twitterze jest nomadyczna, niezakończona, bez osiągania celu. Zaprzyjaźnione grupy użytkowników nawiązują dialog, czerpiąc zeń pewną przyjemność, lecz jako forum wymiany argumentów Twitter się nie sprawdza.

Thomas BAEKDAL: "Gdy nawet Twitter nie rozumie już Twittera..." Thomas BAEKDAL: "Gdy nawet Twitter nie rozumie już Twittera..."
Thomas BAEKDAL

Thomas BAEKDAL

"Gdy nawet Twitter nie rozumie już Twittera..."

O tym w którym kierunku idą zmiany na Twitterze, jakie są niebezpieczeństwa, czy “serduszka” są dobrą zmianą, jaka jest wartość Twittera i w czym tkwi sekret popularności tego medium wśród ludzi, chcących otrzymywać szybką, czystą informację – pisze Thomeas Beakdal, dziennikarz, pisarz i propagator nowych mediów.

Ewa FABIAN: Czytając Mistewicza. Albo o świecie 2.0 z wieloma niewiadomymi Ewa FABIAN: Czytając Mistewicza. Albo o świecie 2.0 z wieloma niewiadomymi
Ewa FABIAN

Ewa FABIAN

Czytając Mistewicza.
Albo o świecie 2.0 z wieloma niewiadomymi

Wszystkim nam zależy na naszej wolności, swobodach obywatelskich, ochronie bezpieczeństwa, pokoju i dobrobycie. Choć krzycząc na siebie osiągniemy jakiś efekt, a nawet tymczasowe rozwiązanie, lepiej byłoby zwrócić się do robota ze śrubokrętem w ręku i programistą na podorędziu.

Aleksandra SOWA, Natalia MARSZAŁEK: Don’t drink and twitter! Aleksandra SOWA, Natalia MARSZAŁEK: Don’t drink and twitter!
Aleksandra SOWANatalia MARSZAŁEK

Aleksandra SOWA
Natalia MARSZAŁEK

Don’t drink and twitter!

Czas pionierów minął. Internet wydaje się zdominowany przez nowych monarchów i oligarchów. I przeszedł kilka bardzo istotnych zmian. Na poziomie technicznym taką zmianą jest migracja informacji i danych ze stacjonarnych komputerów na platformy mobilne. Druga istotna zmiana dotyczy kultury w sieci. Albo raczej jej zanikania.

Ks.Stefan MOSZORO-DĄBROWSKI: "Zablokuj, Panie, klawiaturę moją" Ks.Stefan MOSZORO-DĄBROWSKI: "Zablokuj, Panie, klawiaturę moją"
Ks.Stefan MOSZORO-DĄBROWSKI

Ks.Stefan MOSZORO-DĄBROWSKI

"Zablokuj, Panie, klawiaturę moją"

‘Nieodpowiednie zwierzanie się często jest szkodliwe. Pisanie na blogu, co w sercu gra, sprawia, że traci się sens szczerości. Po co i z kim się dzielimy? Chwilowa ulga, jaką daje otwarcie serca, jest zawieszona w próżni i prowadzi do egzystencjalnej pustki. Roztropność w przekazywaniu informacji jest też wymogiem miłości, kiedy pełni się funkcje kierownicze w pracy, rodzinie lub w Kościele” – pisze ks.Stefan Moszoro-Dąbrowski, duchowny Prałatury Opus Dei w Warszawie.

Marek STANISZEWSKI: "Cztery wymiary nowych mediów" Marek STANISZEWSKI: "Cztery wymiary nowych mediów"
Marek STANISZEWSKI

Marek STANISZEWSKI

"Cztery wymiary nowych mediów"

Wspólna zabawa polegająca na przekazywaniu informacji, a następnie grupowym obserwowaniu: co też później się z nią wydarzy, jest dziś najpopularniejszą (a zarazem najtańszą) formą rozrywki. Rozrywka ta przybiera czasem charakter sportowej rywalizacji, w której niejako naturalnie tworzą się rankingi „mistrzostwa” i hierarchie biegłości w nowej sztuce.

Tomasz KRZYŻAK: "Abp.Józef Michalik: Telewizja – bez entuzjazmu, Twitter? Chętnie!" Tomasz KRZYŻAK: "Abp.Józef Michalik: Telewizja – bez entuzjazmu, Twitter? Chętnie!"
Tomasz KRZYŻAK

Tomasz KRZYŻAK

"Abp.Józef Michalik

Aby przełamać jego niechęć, powstał pomysł odwrócenia ról: to dziennikarze mieli opowiadać, jak widzą Kościół, a Michalik miał tylko słuchać. I to zadziałało, bo przedstawiciele mediów przyszli i autentycznie podzielili się z nim swoimi obawami, mówili, co ich zdaniem Kościół robi źle itd. Metropolita przemyski dostrzegł, że dziennikarz wcale nie musi być wrogiem, ale może być szansą.

Łukasz ROGOWSKI: "Twitter i sieci społeczne" Łukasz ROGOWSKI: "Twitter i sieci społeczne"
Łukasz ROGOWSKI

Łukasz ROGOWSKI

"Twitter i sieci społeczne"

Jeżeli mamy wrażenie, że Twitter się zmienia, to jest tak raczej dlatego, że zmieniają się natura sieci społecznych, w których uczestniczymy, oraz nasze potrzeby z nimi związane. Czujemy coraz większy przymus wymiany – bez uczestnictwa w tych procesach możemy być postrzegani jako niepełnoprawni członkowie społeczeństwa – a jednocześnie coraz mniejsze zobowiązanie wobec naszych dotychczasowych partnerów wymian. W tym sensie faktycznie może być tak, że ilość zastępuje jakość.

Nick BILTON: "Twitter, czyli... Jak powstał serwis podbijający świat?" Nick BILTON: "Twitter, czyli... Jak powstał serwis podbijający świat?"
Nick BILTON

Nick BILTON

"Twitter, czyli... Jak powstał serwis podbijający świat?"

Twitter! Ćwierkać. Szczebiotać. Świergotać. Gdy słońce chowało się już za horyzont, a mieszkanie powoli kryło się w mroku, Noah napisał krótki e-mail do Evana. Pytał w nim: „Co myślisz o następującej nazwie domeny: Twitter?”. Po chwili dodał uwagę odnoszącą się do motta: „Zupełnie nowy poziom relacji. Albo coś w tym rodzaju”.

Anna BIAŁOSZEWSKA: "Rój, czyli o emocjach Twittera" Anna BIAŁOSZEWSKA: "Rój, czyli o emocjach Twittera"
Anna BIAŁOSZEWSKA

Anna BIAŁOSZEWSKA

"Rój, czyli o emocjach Twittera"

Twitter nie ma hamulca nie tylko dla epitetów i pospolitego chamstwa, ale daje pole do popisu wszelkim frustracjom, uproszczeniom i kompleksom. Im szerzej rozchodzi się informacja, tym bardziej głupie i płytkie może wywołać komentarze. Czasami wydaje się, że rój twitterowiczów nie znajduje granicy absurdu.

Marek TWARÓG: "Koniec Twittera? Twitter, czyli puszczenie poręczy i wiecowanie" Marek TWARÓG: "Koniec Twittera? Twitter, czyli puszczenie poręczy i wiecowanie"
Marek TWARÓG

Marek TWARÓG

"Koniec Twittera? Twitter, czyli puszczenie poręczy i wiecowanie"

Twitter zatruwa grzech pierworodny, wcześniej frapujący, a dziś irytujący: skoncentrowanie na polityce. Dyskusja elitarna zakładała swobodną wymianę myśli zdroworozsądkowej. Kontrowersyjnej i krytycznej, ale popartej argumentami, wiedzą i doświadczeniem. Dzisiejsza dyskusja polityczna na Twitterze staje się częściej festiwalem złośliwości i impertynencji.

Nick BILTON: "Prawdziwe początki Twittera" Nick BILTON: "Prawdziwe początki Twittera"
Nick BILTON

Nick BILTON

"Prawdziwe początki Twittera"

Noah ze swoją trupą programistów pracował gorączkowo nad projektem. Jego ludzie tłoczyli się przy stolikach miejskich kawiarni, wysiadywali niewygodne krzesła. Wysilali szare komórki wśród komputerowych kabli zwisających ze stolików. Współcześni Beatlesi. Ich instrumentami były laptopy. Ich muzyką – kod.

Adam BIELAN: "Nowe media wymuszają w polityce zmianę generacyjną" Adam BIELAN: "Nowe media wymuszają w polityce zmianę generacyjną"
Adam BIELAN

Adam BIELAN

"Nowe media wymuszają w polityce zmianę generacyjną"

Dziś, jeśli dziennikarz poczeka 15–20 minut, chcąc potwierdzić wiadomość, ktoś inny opublikuje ją przed nim. Publikuje ją więc, wiedząc, że może narazić się na śmieszność. Jesteśmy zalewani informacjami niesprawdzonymi, co zwiększa chaos wśród odbiorców. Wielu konsumentów informacji zaczyna szukać miejsc, w których będą one wiarygodne, sprawdzone, opatrzone komentarzem.

Michał KOBOSKO: "Koniec Twittera? Jako narzędzie prezentowania własnych ocen Twitter dla mnie się kończy" Michał KOBOSKO: "Koniec Twittera? Jako narzędzie prezentowania własnych ocen Twitter dla mnie się kończy"
Michał KOBOSKO

Michał KOBOSKO

"Koniec Twittera? Jako narzędzie prezentowania własnych ocen Twitter dla mnie się kończy"

Jestem użytkownikiem Twittera od trzech lat. I coraz częściej łapię się na tym, że otwieram aplikację bez większej przyjemności i ciekawości tego co zaraz przeczytam. Tym bardziej maleje u mnie chęć, by dzielić się z innymi moimi własnymi przemyśleniami. A jeszcze niedawno było inaczej. Twitter był w Polsce czymś wyjątkowym, innym niż reszta publicznego Internetu.

Raport Instytutu Nowych Mediów: "Polskie ambasady na Twitterze" Raport Instytutu Nowych Mediów: "Polskie ambasady na Twitterze"
Instytut Nowych Mediów

Instytut Nowych Mediów

"Polskie ambasady na Twitterze"

Instytut Nowych Mediów przygotował zestawienie najlepszych polskich placówek dyplomatycznych na Twitterze. To 93 polskie placówki dyplomatyczne, ale też konta polskich dyplomatów przeanalizowane pod kątem skutecznego użycia 140 znaków. Swoisty ranking najlepszych i najgorszych polskich ambasad na Twitterze.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam