Popołudniowe Espresso: Mała uchwała atomowa dla Pomorza
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Mała uchwała atomowa dla Pomorza

Jeszcze we wrześniu rząd planuje przyjąć tzw. małą uchwałę ws. dodatkowych inwestycji na Pomorzu w związku z budową elektrowni atomowej – poinformowała pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna ŁUKASZEWSKA-TRZECIAKOWSKA. Wartość dodatkowych inwestycji może sięgnąć ok. 200 mln zł – dodała podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, które odbywało się od 5 do 7 września. 

Popołudniowe Espresso: Stan klęski żywiołowej na Hawajach
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Stan klęski żywiołowej na Hawajach

Pożary na Hawajach – a dokładnie na jednej z hawajskich wysp Maui – pochłonęły już 53 ofiary śmiertelne. Władze ostrzegają, że ofiar może być więcej.

Popołudniowe Espresso: Powstanie Centralna Dolina Wodorowa
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Powstanie Centralna Dolina Wodorowa

„Jeżeli jest czas na wodór, to on jest właśnie teraz” – podkreśliła w Kozienicach (Mazowieckie) minister klimatu i środowiska Anna MOSKWA podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia Centralnej Doliny Wodorowej.

Popołudniowe Espresso: Iran buduje podziemne zakłady nuklearne
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Iran buduje podziemne zakłady nuklearne

Iran poinformował we wtorek, że buduje podziemne zakłady nuklearne w pobliżu miasta Natanz. Według agencji Associated Press zdjęcia i filmy satelitarne dowodzą, że irańskie podziemne zakłady nuklearne powstają na głębokości 80-100 metrów.

Popołudniowe Espresso: Prezydent Włoch w Polsce
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Prezydent Włoch w Polsce

Prezydent Włoch Sergio MATTARELLA, razem z córką Laurą, przebywa w Polsce od niedzieli. W tym czasie włoski przywódca spotkał się m.in. z przedstawicielami społeczności włoskiej.

Popołudniowe Espresso: Gdzie w Polsce powstaną małe reaktory jądrowe?
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Gdzie w Polsce powstaną małe reaktory jądrowe?

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, przekazał podczas poniedziałkowej konferencji listę siedmiu wstępnych lokalizacji, w których spółka Orlen Synthos Green Energy mogłaby zbudować małe reaktory jądrowe.

Popołudniowe Espresso: Nominacje do Złotych Globów 2023
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Nominacje do Złotych Globów 2023

Amerykańskie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło listę filmów nominowanych do Złotych Globów w 2023 r. Wręczenie nagród odbędzie się 10 stycznia 2023 roku. Galę poprowadzi komik Jerrod Carmichael, który zastąpi

Popołudniowe Espresso: Prezydent Andrzej Duda - Nie mamy żadnych dowodów, że rakietę wystrzeliła strona rosyjska
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Prezydent Andrzej Duda - Nie mamy żadnych dowodów, że rakietę wystrzeliła strona rosyjska

Jest środa, 16. listopada a to jest Popołudniowe Espresso. Zapraszamy Państwa na łyk informacyjnego espresso – esencję mijającego dnia i inspirację na pozostałą jego część. Wyłącznie to, co najważniejsze 🇺🇦 Dzień w skrócieWiadomości, które będą miały konsekwencje Wybuch w Przewodowie. Prezydent DUDA: Nie mamy żadnych dowodów, że rakietę wystrzeliła strona rosyjska – To co się stało, nie było działaniem intencjonalnym. To nie była rakieta wymierzona, wycelowana w Polskę, w istocie więc, to nie był atak na Polskę – mówił prezydent Andrzej Duda po spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Pocisk, który spadł we wtorek 15 listopada…

Mateusz M. KRAWCZYK:  Czy Afryka uniezależni nas od Rosji?
Mateusz M. KRAWCZYK

Mateusz M. KRAWCZYK

Czy Afryka uniezależni nas od Rosji?

Niektóre kraje afrykańskie dostrzegają w obecnym kryzysie szanse na długoterminowy wzrost. W szczególności gaz ziemny z Afryki może zmniejszyć zależność Europy od rosyjskiej energii.