Rosa BALFOUR, Thomas de WAAL: Konieczny jest powrót duetu USA-Unia w Europie Wschodniej i na Bałkanach Zachodnich, z równą determinacją jak demonstruje tu Rosja Rosa BALFOUR, Thomas de WAAL: Konieczny jest powrót duetu USA-Unia w Europie Wschodniej i na Bałkanach Zachodnich, z równą determinacją jak demonstruje tu Rosja
Rosa BALFOURThomas de WAAL

Rosa BALFOUR
Thomas de WAAL

Konieczny jest powrót duetu USA-Unia w Europie Wschodniej i na Bałkanach Zachodnich, z równą determinacją jak demonstruje tu Rosja

Głównym wyzwaniem stojącym zarówno przed stolicami europejskimi, jak i Waszyngtonem w odniesieniu do Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej jest gotowość do szybkich reakcji na gwałtownie rozwijające się kryzysy oraz taka sama determinacja, jaką w takich warunkach demonstruje Rosja na obszarze ciągnącym się od Kaukazu po Ukrainę i Bałkany Zachodnie.

Ed WEST: Brexit. Czy było warto? Ed WEST: Brexit. Czy było warto?
Ed WEST

Ed WEST

Brexit. Czy było warto?

Choć byłem żarliwym eurosceptykiem, dochodzę do wniosku, że opuszczenie Unii Europejskiej było straszną pomyłką.

Piotr ŚWITALSKI: Miliardy rubli na fabrykę trolli i botów. Unia Europejska wobec dezinformacji. Piotr ŚWITALSKI: Miliardy rubli na fabrykę trolli i botów. Unia Europejska wobec dezinformacji.
Piotr ŚWITALSKI

Piotr ŚWITALSKI

Miliardy rubli na fabrykę trolli i botów. Unia Europejska wobec dezinformacji.

W 2019 r. Rosja wydała na wszelkie środki masowego przekazu i komunikacji, uwzględniając zarówno formy oficjalne, jak i tzw. armie botów i fabryki trolli, około miliarda euro. Tymczasem Unia Europejska w analogicznym okresie zwiększyła budżet przeznaczony na walkę z dezinformacją do 5 milionów euro.

Maksym SAMORUKOW: Węgry Orbana robią dziś wszystko, aby wyjść z orbity Rosji i Putina Maksym SAMORUKOW: Węgry Orbana robią dziś wszystko, aby wyjść z orbity Rosji i Putina
Maksym SAMORUKOW

Maksym SAMORUKOW

Węgry Orbana robią dziś wszystko, aby wyjść z orbity Rosji i Putina

Donald Trump rządzi od półtora roku. Nie spotkał się jednak w tym czasie z Orbánem, którego negatywny wizerunek w Waszyngtonie, ugruntowany za administracji Baracka Obamy, wciąż się utrzymuje. Orbán uchodzi również zdecydowanie za najbardziej prorosyjskiego przywódcę UE, co dodatkowo utrudnia mu dotarcie do Trumpa.

Prof. Michał KLEIBER: Przyszłość Unii – wyzwanie dla nas wszystkich Prof. Michał KLEIBER: Przyszłość Unii – wyzwanie dla nas wszystkich
Prof. Michał KLEIBER

Prof. Michał KLEIBER

Przyszłość Unii – wyzwanie dla nas wszystkich

Potrzebne jest ograniczenie w Unii olbrzymiego dzisiaj korporacyjnego lobbingu na rzecz silniejszego głosu organizacji obywatelskich, dzisiejsza sytuacja ma bowiem dotkliwe konsekwencje dla interesu publicznego.

Prof. Michał KLEIBER: Nie twórzmy czarnych scenariuszy unijnego rozpadu Prof. Michał KLEIBER: Nie twórzmy czarnych scenariuszy unijnego rozpadu
Prof. Michał KLEIBER

Prof. Michał KLEIBER

Nie twórzmy czarnych scenariuszy unijnego rozpadu

Polityka unijna zamiast być czytelną odpowiedzią na wyzwania przyszłości, sama stale kreuje wielkie znaki zapytania. Rozrzut sądów artykułowanych w Brukseli i niektórych stolicach państw członkowskich jest olbrzymi – od dążeń do szybkiego, także w wymiarze politycznym, zacieśniania wspólnoty (skrajni euroentuzjaści), do wręcz nieuchronności jej rozpadu (skrajni eurosceptycy). Pomiędzy tymi ekstremalnymi opiniami mieści się cała gama propozycji pośrednich, często zawierających konstruktywne elementy, ale z zasady dalekich od kompletności swej wizji.

Anna BIAŁOSZEWSKA: Uchodźcy. Żeby wiedzieć czy - trzeba wiedzieć jak Anna BIAŁOSZEWSKA: Uchodźcy. Żeby wiedzieć czy - trzeba wiedzieć jak
Anna BIAŁOSZEWSKA

Anna BIAŁOSZEWSKA

Uchodźcy.
Żeby wiedzieć czy - trzeba wiedzieć jak

Czy powinniśmy przyjmować uchodźców? Zanim powiemy “tak”, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie „jak”. To bowiem będzie fundamentem wszelkich działań, które będziemy podejmować, i problemów, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w ciągu najbliższych 20-30 lat – Anna BIAŁOSZEWSKA polemizuje z Pawłem RABIEJEM.

Prof. Krzysztof SZCZERSKI: Geopolityka w świecie fundamentalnej nieprzewidywalności Prof. Krzysztof SZCZERSKI: Geopolityka w świecie fundamentalnej nieprzewidywalności
Prof. Krzysztof SZCZERSKI

Prof. Krzysztof SZCZERSKI

Geopolityka w świecie fundamentalnej nieprzewidywalności

Wyzwania związane z odrodzeniem geopolityki stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa międzynarodowego. Aby im sprostać, musimy pozostać prawdziwą wspólnotą zbudowaną na fundamencie prawa i wspólnych wartości.

Dominika BYCHAWSKA - SINIARSKA: "Monitorowanie korespondencji pracownika. Zmiana w orzecznictwie ETPCz" Dominika BYCHAWSKA - SINIARSKA: "Monitorowanie korespondencji pracownika. Zmiana w orzecznictwie ETPCz"
Dominika BYCHAWSKA-SINIARSKA

Dominika BYCHAWSKA-SINIARSKA

"Monitorowanie korespondencji pracownika. Zmiana w orzecznictwie ETPCz"

O tym jak rozstrzygnięcie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie zwolnionego inżyniera sprzedaży, zmienia dotychczasowe orzecznictwo w zakresie sposobu kontroli korespondencji pracowników, i jaki to będzie mieć wpływ na polskie przepisy prawa pracy, pisze Dominika Bychawska – Siniarska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

Prof. Jan WINIECKI: "Konkurencyjność, komunizm, kapitalizm - czyli unijna reindustrializacja" Prof. Jan WINIECKI: "Konkurencyjność, komunizm, kapitalizm - czyli unijna reindustrializacja"
Prof. Jan WINIECKI

Prof. Jan WINIECKI

"Konkurencyjność, komunizm, kapitalizm - czyli unijna reindustrializacja"

Celem “nowej reindustrializacji” ma być zwiększenie udziału przemysłu przetwórczego w całości PKB z kilkunastu procent do dwudziestu. Obawiam się jednak, że tak unijna biurokracja, jak i wspierająca ją profesura niezbyt dobrze „ogarniają” (jak to się modnie dziś określa) istotę problemu. Efekty mogą więc być równie kiepskie jak w przypadku przeganiania Stanów Zjednoczonych.

Jacek SARYUSZ - WOLSKI: "Witamy Cię Ukraino w nowych relacjach z UE" Jacek SARYUSZ - WOLSKI: "Witamy Cię Ukraino w nowych relacjach z UE"
Jacek SARYUSZ-WOLSKI

Jacek SARYUSZ-WOLSKI

"Witamy Cię Ukraino w nowych relacjach z UE"

Europejski wybór Ukrainy został zinstytucjonalizowany w formie Umowy Stowarzyszeniowej i połączył przyszłości Unii Europejskiej i Ukrainy. Podczas ostatnich 10 miesięcy ukraińscy obywatele udowodnili swoje oddanie wartościom europejskim i gotowość walki w imię demokratycznego rozwoju ich Ojczyzny.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam