TSF Jazz Radio

Piękno odkrycia

wspieranie innowacji

.Odkrycia są tym, co pobudza rozwój społeczeństw i daje im siłę do rozwoju. W XVI wieku odkrycia geograficzne zmieniły nie tylko mapy, ale cały obraz ówczesnego świata, nadając mu nowy paradygmat, skierowany na zewnątrz. Pozwoliły europejskim społecznościom znaleźć odwagę, by wyruszyć na podbój świata. Były impulsem, który spowodował zmiany wewnętrzne. Dziś mamy do czynienia z podobnym momentem dziejowym: odkrycia każdego dnia zmieniają nasze życie. Innowacje i rozwój są tym, co stymuluje współczesny świat i daje mu energię, a nowe technologie sprawiają, że poznajemy coraz większą złożoność świata i jego piękno. Wszystko to dzieje się dzięki odwadze i uporowi ludzi, którzy nie obawiają się zadawać pytań i szukać na nie odpowiedzi. Niektóre z odkryć ostatnich kilku lat w poprzednim dziesięcioleciu zostałyby przyjęte jak czyste science fiction, a dziś stanowią po prostu część dorobku naukowego.

Śledzenie dzisiejszych odkryć jest szansą na zrozumienie przyszłości.

#PięknoOdkrycia to miejsce, w którym chcemy przedstawiać pracę innowatorów, poznawać sposób, w jaki patrzą na świat i jak widzą go w przyszłości.

Same w sobie odkrycia nie stałyby się przełomem, gdyby nie możliwość wprowadzania ich w życie i tworzenia innowacyjnych rozwiązań wspomagających rozwój gospodarki czy dających możliwość pozyskania nieznanych dotąd surowców. Aby ten efekt synergii zaistniał, potrzeba sprawnych instytucji, laboratoriów i działów rozwojowych, uczestniczących w tym procesie, ale czuwających również nad tym, by odkrycia nie przerodziły się w coś, co podobnie jak w XVI wieku, mogłoby spowodować katastrofę. Dylematy rozwoju są dziś niezwykle ważnym elementem dyskusji o innowacjach i odkryciach. Każdy z tych elementów będzie wybrzmiewał w linii tekstów #PięknoOdkrycia.

Michał KŁOSOWSKI

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam