Prof. Piotr BIŁOS: Pogranicze, humanizm a polska racja stanu Prof. Piotr BIŁOS: Pogranicze, humanizm a polska racja stanu
Prof. Piotr BIŁOS

Prof. Piotr BIŁOS

Pogranicze, humanizm a polska racja stanu

To, jakie zagadnienia jednostka czy większe społeczności, jak narody, uznają za naczelne, decyduje o ich losach. Może więc pochylenie się nad tą kwestią nie będzie stratą czasu?

Samantha de BENDERN: Białoruś. Nowa broń w hybrydowym arsenale Putina Samantha de BENDERN: Białoruś. Nowa broń w hybrydowym arsenale Putina
Samantha de BENDERN

Samantha de BENDERN

Białoruś. Nowa broń w hybrydowym arsenale Putina

Każda nowa fala migrantów na wschodnich granicach Europy może wzmocnić nastroje antyimigranckie w krajach członkowskich. Może także wzmocnić argumenty partii i polityków krytycznych wobec migracji, którzy wskazują jej tragiczne skutki dla społeczeństw takich krajów jak Szwecja i Niemcy.

Carl BILDT: Musimy być zdecydowani. Białorusią rządzi bandyta Carl BILDT: Musimy być zdecydowani. Białorusią rządzi bandyta
Carl BILDT

Carl BILDT

Musimy być zdecydowani. Białorusią rządzi bandyta

Jest to tak oczywisty przypadek bandyckiego zachowania, że tylko tak właśnie należy to zdarzenie traktować. Nie może się to jednak sprowadzić wyłącznie do mocnych stwierdzeń. Konieczne są konkretne decyzje dotyczące konkretnych środków.

Prof. Piotr DŁUGOSZ: Na Wschodzie bez zmian Prof. Piotr DŁUGOSZ: Na Wschodzie bez zmian
Prof. Piotr DŁUGOSZ

Prof. Piotr DŁUGOSZ

Na Wschodzie bez zmian

Casus Janukowycza raczej się na Białorusi nie powtórzy, a zwycięży prawdopodobnie wariant siłowy przy wydatnej pomocy Rosji dla rządów Łukaszenki.

Jan ŚLIWA: Skąd się biorą narody? Jan ŚLIWA: Skąd się biorą narody?
Jan ŚLIWA

Jan ŚLIWA

Skąd się biorą narody?

Ważne rzeczy się dzieją za naszą wschodnią granicą. Białorusini zdają egzamin dojrzałości. Tyle ludzi wyszło tam na ulicę, dało świadectwo odwagi i wielkiej godności. Wiem, narody nie zawsze dostają to, na co zasługują, ale niezależnie od rezultatu ci ludzie nigdy już nie będą tacy sami jak przedtem. Narodził się naród.

Michał KŁOSOWSKI: Białoruś. Po co nam Unia, skoro mamy MTV? Michał KŁOSOWSKI: Białoruś. Po co nam Unia, skoro mamy MTV?
Michał KŁOSOWSKI

Michał KŁOSOWSKI

Białoruś. Po co nam Unia, skoro mamy MTV?

Mieszkańcy Białorusi są świadomi, że żyją jak zakładnicy, ich państwo bowiem leży na historycznej drodze przez Bramę Smoleńską w głąb Rosji. Nizina ta doprowadziła wojska Napoleona do Moskwy, wcześniej zaś polscy królowie tędy prowadzili swoje armie na wschód. Geopolityka jest nieubłagana.

Robert TYSZKIEWICZ: "Imperialna Rosja i my. Walka o wolny Wschód europejskim wyznaniem wiary" Robert TYSZKIEWICZ: "Imperialna Rosja i my. Walka o wolny Wschód europejskim wyznaniem wiary"
Robert TYSZKIEWICZ

Robert TYSZKIEWICZ

"Imperialna Rosja i my. Walka o wolny Wschód europejskim wyznaniem wiary"

“Dla państw sąsiadujących z Rosją polityka imperialna oznaczała jednak zawsze utratę niepodległości i kres istnienia. Jeśli chcemy czuć się bezpieczni, musimy pomóc Rosji zrozumieć, że do tamtego świata nie ma powrotu. Że czas zacząć myśleć innymi kategoriami – a wtedy i my, i sama Rosja będziemy mieli się lepiej”.

Robert TYSZKIEWICZ: "Demokracja kończy się 230 km od Warszawy" Robert TYSZKIEWICZ: "Demokracja kończy się 230 km od Warszawy"
Robert TYSZKIEWICZ

Robert TYSZKIEWICZ

"Demokracja kończy się 230 km od Warszawy"

” Łukaszenko swoją rolę nadzorcy cmentarza wypełnia doskonale. Ja jednak wolę życie od cmentarza. A historia wielokrotnie pokazała i pokazuje, że prawdziwy, trwały ład i stabilizację buduje wyłącznie system demokratyczny – bo opiera się na woli ludzi”

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam