Laura VANDERKAM: Jak to robią kobiety sukcesu. Strategie zarządzania czasem
Laura VANDERKAM

Laura VANDERKAM

Jak to robią kobiety sukcesu.
Strategie zarządzania czasem

Kobiety odnoszące sukcesy zawodowe mają konkretną wizję tego, jak powinno wyglądać ich zaangażowanie w życie rodzinne. Myślę, że w pewnym sensie próbują się porównywać do stereotypu mam na pełny etat i tego, jak spędzają one czas, ale z drugiej strony, nie ma tu przymusu — kobiety te naprawdę chcą spędzać czas ze swoją rodziną. Chcą angażować się w życie rodzinne.

Bruce SCHNEIER: Z utratą prywatności tracimy kontrolę nad autoprezentacją
Bruce SCHNEIER

Bruce SCHNEIER

Z utratą prywatności tracimy kontrolę nad autoprezentacją

Prywatność to nieodłączne prawo człowieka; jest niezbędna do zachowania godnego człowieczeństwa. Daje nam wybór i kontrolę nad sposobem prezentowania się światu. danah boyd, etnograf internetu, mówi o tym następująco: „Prywatność nie zależy jedynie od sprawczości; to możliwość osiągnięcia prywatności jest wyrazem sprawczości”.

Todd HENRY: Głośniej niż słowa. Bojąc się, niczego nie osiągniesz
Todd HENRY

Todd HENRY

Głośniej niż słowa.
Bojąc się, niczego nie osiągniesz

Im śmielszą ścieżkę wybierzesz, tym częściej spotkasz się z odrzuceniem przez tych, którzy nie potrafią od razu zrozumieć. Niestety wiele osób boi się takiej krytyki. Wolą trzymać się przeciętności, odrzucają ryzyko nieodłącznie związane z poszukiwaniem autentycznego głosu i pozostają niezauważeni.

Douglas McILWAITH, Haralambos MARMANIS, Dmitry BABENKO: Inteligentna sieć. Algorytmy przyszłości
Dmitry BABENKODouglas McILWRAITH

Dmitry BABENKO
Douglas McILWRAITH

Inteligentna sieć.
Algorytmy przyszłości

Inteligentna sieć rozwija się tu i teraz — znajomość zagadnień uczenia maszynowego i budowy inteligentnych algorytmów staje się bardzo potrzebna inżynierom oprogramowania.

Meghan CASEY: Zarządzanie treścią. Strategie i narzędzia
Meghan CASEY

Meghan CASEY

Zarządzanie treścią. Strategie i narzędzia

Powiedzmy, że opracowujesz strategię zarządzania treścią dla dentystki, która właśnie otworzyła prywatny gabinet i chciałaby uruchomić stronę internetową, aby przyciągnąć nowych klientów. Odpowiedz na początek na pytanie: co z postawami i przekonaniami potencjalnych klientów, ich obawami, doświadczeniami, zachowaniami i motywacjami, które wiążą się z wyborem dentysty?

Tom GREEVER: UX? Zawsze decyduje umiejętność komunikowania, nie projektowania
Tom GREEVER

Tom GREEVER

UX? Zawsze decyduje umiejętność komunikowania, nie projektowania

Wiele bardzo ciekawych pomysłów nie dociera do odbiorców, ponieważ… projektant nie umie o nich rozmawiać. Innymi słowy, wiedza o skutecznej komunikacji z klientami i partnerami biznesowymi jest bezcenna, ale umiejętność przekonania do wybranych rozwiązań projektowych bywa ważniejsza.

Deepak CHOPRA: Przyszłość Boga. Praktyczne rozważania o współczesnej duchowości
Deepak CHOPRA

Deepak CHOPRA

Przyszłość Boga.
Praktyczne rozważania o współczesnej duchowości

Mistrz duchowy z Indii powiedział kiedyś swojemu uczniowi: „Fizyczny świat jest bardzo przekonujący. Wydaje się solidny i wiarygodny. Jak można z niego uciec? Uświadamiając sobie, że ten świat jest tak naprawdę wytworem twojego umysłu. Bez tego fizyczny świat owija się wokół ciebie niczym sieć. Ale wszystkie sieci mają oka. Znajdź jedną taką dziurę i wyskocz przez nią”.

Jeremy GUTSCHE: Jak wychować myśliwego?
Jeremy GUTSCHE

Jeremy GUTSCHE

Jak wychować myśliwego?

Farmer jest z siebie zadowolony, a jego życie składa się z cyklicznie powtarzanych czynności. Myśliwym kieruje ciekawość i ciągłe nienasycenie. Dziś wielu ludzi przypomina swoją mentalnością farmerów, jednak szanse na spektakularny sukces mają myśliwi.

Roberta MAURER: Filozofia Kaizen (2). Gdzie poszukujesz odpowiedzi?
Robert MAURER

Robert MAURER

Filozofia Kaizen (2).
Gdzie poszukujesz odpowiedzi?

Członkowie wspólnoty Anonimowych Alkoholików mają mądrą dewizę: „Życie jest proste, ale niełatwe”. Robiąc pierwszy mały krok w stronę zmiany swojego biznesu, warto pamiętać te słowa.

James RICKARDS: Najtwardsza waluta świata. Jak mądrze inwestować w złoto?
James RICKARDS

James RICKARDS

Najtwardsza waluta świata.
Jak mądrze inwestować w złoto?

Chiny próbują kupić wystarczająco dużo złota, by w przypadku załamania się międzynarodowego systemu walutowego i negocjacji w sprawie kształtu nowego systemu mogły zająć poczesne miejsce przy stole rozmów. Trzy tysiące ton złota kupione przez Chiny w ciągu ostatnich siedmiu lat stanowią prawie 10% oficjalnych światowych rezerw kruszcu.

Guy KAWASAKI: Startupowcy-oszuści. A kłamstwo w biznesie ma krótkie nogi
Guy KAWASAKI

Guy KAWASAKI

Startupowcy-oszuści.
A kłamstwo w biznesie ma krótkie nogi

Dopóki kontrakt nie zostanie podpisany, nie istnieje. Jeśli inwestor postanowi sprawdzić to za tydzień, a kontrakt nadal nie będzie podpisany, przestaniesz być wiarygodny. W ciągu pięciu lat nigdy nie widziałem umowy podpisanej na czas.

Ben HOROWITZ: O dobrych i złych menedżerach. Dlaczego startupy powinny szkolić swoich ludzi
Ben HOROWITZ

Ben HOROWITZ

O dobrych i złych menedżerach.
Dlaczego startupy powinny szkolić swoich ludzi

Chyba każdy, kto miał okazję budować firmę z branży najnowszych technologii, wie, że ludzie są najważniejszym jej zasobem. Prawidłowo zarządzane startupy kładą nacisk na proces rekrutacji i przebieg spotkań z kandydatami, aby już na samym początku budować własną bazę talentów. Jednak o wiele za często na tym się kończy inwestycja w ludzi. Dlaczego nie powinno tak być?

Nir EYAL: Skuszeni. Czyli: jak firmy kształtują nawyki konsumentów
Nir EYAL

Nir EYAL

Skuszeni. Czyli

Lata pracy naukowej zaowocowały opracowaniem modelu „wabika”: czterofazowego procesu, w oparciu o który firmy kształtują nawyki u konsumentów. Kolejne cykle „wabika” pozwalają producentom na osiągnięcie celu: wzbudzenia zaangażowania odbiorcy, które powoduje, że samoczynnie wraca on do produktu, bez potrzeby stosowania reklamy albo agresywnych zachęt.

Ben HOROWITZ: Jak w dobry sposób zwalniać ludzi?
Ben HOROWITZ

Ben HOROWITZ

Jak w dobry sposób zwalniać ludzi?

Zacznij od wpojenia złotej zasady: Menedżerowie muszą sami zwalniać podległych im ludzi. Nie mogą przekazać tego zadania człowiekowi z działu zasobów ludzkich lub bardziej sadystycznemu ze swoich kolegów z kierownictwa. Nie możesz wynająć firmy outsourcingowej, jak w filmie W chmurach. Każdy menedżer zwalnia swoich ludzi. Koniec. Kropka.

Marc GOODMAN: "Zbrodnie przyszłości (2). Tempo zmian i osobliwość zbrodni"
Marc GOODMAN

Marc GOODMAN

"Zbrodnie przyszłości (2).
Tempo zmian i osobliwość zbrodni"

Biorąc pod uwagę ciągle rosnące tempo zmian oraz przejście od komputerów o rozmiarach budynku do iPhone’a, które trwało 40 lat, co mogą przynieść następne cztery dekady? Znacznie więcej dobra, ale też znacznie więcej zła. Budujemy cywilizację, która cechuje się głębokimi wzajemnymi powiązaniami, a jednocześnie jest niezabezpieczona od strony technologicznej.