Julia MISTEWICZ: Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Maj 2021 Julia MISTEWICZ: Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Maj 2021
Julia MISTEWICZ

Julia MISTEWICZ

Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Maj 2021

Każdy miesiąc zaczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie wypadałoby zobaczyć, usłyszeć, przeżyć w intelektualnej i kulturalnej stolicy kontynentu. Wybór tego, co najważniejsze!

Chiara FERRARIS: Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Lipiec 2016 Chiara FERRARIS: Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Lipiec 2016
Chiara FERRARIS

Chiara FERRARIS

Miesiąc w Paryżu.
Dziesięć pomysłów. Lipiec 2016

Każdy miesiąc zaczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie wypadałoby zobaczyć, wysłuchać, przeżyć w intelektualnej i kulturowej stolicy kontynentu. Wybór tego, co najważniejsze! Każdy miesiąc zaczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie wypadałoby zobaczyć, wysłuchać, przeżyć w intelektualnej i kulturowej stolicy kontynentu. Wybór tego, co najważniejsze! Carambolages, Chopin, Tour de France, wolnomularze, a nawet bal strażaków. Wszak 14 lipca!

Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Luty 2016" Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Luty 2016"
Chiara FERRARIS

Chiara FERRARIS

"Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Luty 2016"

Każdy miesiąc zaczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie wypadałoby zobaczyć, wysłuchać, przeżyć w intelektualnej i kulturowej stolicy kontynentu. Spektakle, ekspozycje, wydarzenia i miejsca magiczne. Także Polonika. Wybór Chiary Ferraris, mieszkającej w Paryżu Polki tego, co najważniejsze!

Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Grudzień 2015" Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Grudzień 2015"
Chiara FERRARIS

Chiara FERRARIS

"Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Grudzień 2015"

Mieszkańcy stolicy Francji pragną chyba bardziej niż kiedykolwiek pokazać, że Paryż to miejsce, gdzie celebruje się życie, sztukę, dobre jedzenie, wino, przyjaźń, miłość. Wydana pośmiertnie w 1964 roku książka Ernesta Hemingwaya „Paris est une fête” stała się teraz, po zamachach, symbolem życia francuskiej stolicy. I ciągle się wspina w rankingach najlepiej sprzedających się książek.

Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Wrzesień 2015" Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Wrzesień 2015"
Chiara FERRARIS

Chiara FERRARIS

"Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Wrzesień 2015"

Każdy miesiąc zaczynamy od rekomendacji tego, co w najbliższym czasie wypadałoby zobaczyć, wysłuchać, przeżyć w intelektualnej i kulturowej stolicy kontynentu. Wybór tego, co najważniejsze. Wrzesień 2015 zapowiada się w Paryżu wyśmienicie: wystawy, projekcie filmów, wielkie pokazy sztucznych ogni, tydzień kultur zagranicznych, a przy tym rekomendacje miejsc niezwykłych, które w tym miesiącu trzeba odwiedzić.

Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Lipiec 2015" Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Lipiec 2015"
Chiara FERRARIS

Chiara FERRARIS

"Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Lipiec 2015"

Znam osoby, które biorą ślub 14 lipca, żeby w kolejnych latach podczas świętowania rocznicy mieć piękny pokaz sztucznych ogni. Na Polach Marsowych co roku gromadzi się ok. pół miliona widzów. Wcześniej będzie można wziąć udział w koncercie muzyki poważnej „Concert de Paris”. A po samym pokazie można wybrać się na którąś z wielu potańcówek organizowanych w remizach strażackich.

Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Maj 2015" Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Maj 2015"
Chiara FERRARIS

Chiara FERRARIS

"Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Maj 2015"

Muzeum Jacquemart-André korzystając m.in. ze zbiorów słynnego historyka sztuki, Roberto Longhiego, zestawiło razem dzieła takich artystów jak Giotto czy Caravaggio, ale także Masaccio, Masolino oraz Piero della Francesca. Zaproponowano nowy sposób odczytywania dzieł sztuki, nadano nową perspektywę historii sztuki, jednocześnie zaburzając dotychczasowe tradycyjne klasyfikacje.

Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Czerwiec 2015" Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Czerwiec 2015"
Chiara FERRARIS

Chiara FERRARIS

"Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Czerwiec 2015"

Jest taki jeden dzień w roku, w którym każdy może zostać muzykiem. Fête de la Musique, czyli Święto Muzyki, brzmi tak samo jako „Faites de la musique!”, czyli „Róbcie muzykę!”. Nieważne, czy ktoś ukończył szkolę muzyczną i jest zawodowym muzykiem. Każdy chętny wychodzi ze swoim instrumentem na ulicę i po prostu dobrze się bawi. To 21 czerwca. Już od 1982 roku.

Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Kwiecień 2015" Chiara FERRARIS: "Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Kwiecień 2015"
Chiara FERRARIS

Chiara FERRARIS

"Miesiąc w Paryżu. Dziesięć pomysłów. Kwiecień 2015"

Jedną z pierwszych rad jakie usłyszałam po przeprowadzeniu się do Paryża brzmiała: gdy masz spadek formy lub nastroju, zamów w restauracji 6 ostryg, do tego kieliszek białego wina, a wyjdziesz z niej jak nowonarodzona. Kwiecień jest ostatnim “dobrym” miesiącem sezonu na ostrygi.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam